Öğretmen Diyarı

6 Öğrenciye Tacizden Gözaltına Alınan Öğretmen Serbest Bırakıldı
 Öğrenciye Tacizden Gözaltına Alınan Öğretmen Serbest Bırakıldı. DİYARBAKIR Lice'de 13 yaşındaki 6 kız öğrenciyi taciz ettiği iddiasıyla önceki gün gözaltına alınan öğretmen F.Ö., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Taciz ile suçlanan Öğretmen F.Ö.ise, öğrencilerin iddialarının tamamen asılsız olduğunu ve hiçbir öğrencisine dokunmadığını söyledi.Diyarbakır'ın Lice İlçesindeMilli Eğitim bakanlığına bağlı bir ortaokuldaFen Bilgisi öğretmeni olarak görev yapan 37 yaşındaki F.Ö., 13 yaşındaki 6 kız öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla dün gözaltına alındı. Öğrencilerin tacize uğradıklarını rehber öğretmene anlatmasının ardından gözaltına alınan F.Ö.'nün evinde arama yapan polis, dizüstü bilgisayar ve bazı bilişim malzemelerine incelenmek üzere el koydu. Lice Emniyet Amirliği'nde ifadesi alınan öğretmen F.Ö. daha sonra savcılığa sevk edildi. İşlemlerinin ardından tutuklama istemiyle Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen şüpheli öğretmen, adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. Öğretmen F.Ö. tacize uğradıklarını iddia eden 6 öğrenciden de iftira attıkları gerekçesiyle şikayetçi oldu.ÖĞRENCİLER İFADE VERDİŞüpheli öğretmenin görev yaptığı okulun aynı sınıfında eğitim gören şikayetçi öğrenciler, taciz olayının 3 yıldan bu yana devam ettiğini iddia ederek şöyle dedi:"Hocamız geldiğinden beri bize dokunmaya başladı. O zamanlar fazla şüphelenmedik. Bizi öğretmen olarak sevdiğini düşündük. Derslerde bize dokunuyordu. Her derste bize bir bahaneyle dokunuyordu. Sınıftaki 9 kızdan 6'sına böyle davranırdı. Geçen sene aynı okulda okuyan 8'nci sınıf öğrencisi 4 kız arkadaşımız da aynı olaya maruz kaldıklarını söylediler. Biz zaten şüpheleniyorduk. iki hafta önce hocanın bir kız öğrenciye daha tacizde bulunduğunu gördük. Hiçbir erkek öğrenciye sarıldığını görmedik. Bize dokunmaları normal bir öğretmen gibi değildi. Bu sene biz niyetini anlamaya başladık ve dokununca yanından ayrılmaya çalıştık. Bugüne kadar herhangi bir ilişki ya da cinsel teklifte bulunmadı. Normal zamanlarda titremez. Ama dokunduğunda titrerdi." 
DERSİ SABOTE EDİYORLAR'Öğretmen F.Ö. iddiaları kabul etmediğini belirterek, "Ben derste disipline önem veren bir öğretmenim. Bunun için öğrencilere sert çıkışlarım olur. Bu hususlardan dolayı o sınıftaki öğrencilerle aramızda sürtüşmeler oldu. Bu kızlarla ders anlatma konusunda sıkıntı yaşıyorum. Sürekli dersi sabote ediyorlar. Okulumuzdaki öğretmenlerin bir çoğu bu sınıftan şikayetçidir. Söylenenler tamamen iftiradır. Hiçbir öğrencinin yanına gidip dokunmadım. Öğrencilerin dersi sabote etmesinden dolayı bu sene yapılan toplantıda bu sınıfın dağıtılması gündeme geldi. Ben mümkün oldukça öğrencilerle fiziksel temastan kaçınırım. Birçok öğrencim velisi çocuklarını bizzat bana emanet etmişlerdir. Olaylarla ilgili olarak okulda görevli öğretmenlerin dinlenmesini istiyorum"dedi. Olayla ilgili savcılık soruşturmasının sürdüğü öğrenildi.


Kaynak: 
www.cnnturk.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim