Öğretmen Diyarı

''5000 Suriyeliye Eğitim Vereceğiz''
 Batman Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran, Batman'da eğitim gören 1300 Suriyeli çocuk olduğunu söyledi.
Batman Milli Eğitim Müdürü il sınırlarında 1300 Suriyeli çocuğun eğitim gördüğünü, 5000 çocuğunda eğitim görmesi için uğraşıldığını ifade etti. 

Basın Mensuplarının sorularını yanıtlayan Mahmut Kurtaran Batman'ın eğitim ve okullaşma oranının Türkiye geneline yaklaştığını söyledi. 


 Geride bıraktğımız 10 sene içinde Batman'da eğitimde önemli yollar katedildiğini söyledi Mahmut Kurtaran. 2002 Senesinde 60 öğrenci olan sınıf mevcudunu bu sene 30'a indirildiğini ve çalışmaların devam ettiğini dile getirdi. 

''Batman il genelinde 170 bin öğrenci, 8 bin öğretmen ve 700 okul bulunuyor. Aynı şekilde il genelinde eğitim veren 40'ın üzerinde özel okul var. Bunlarda bin derslik bulunuyor ancak toplamda 8 bin öğrencileri var. Bunların öğrenci sayısını artırmasını bekliyoruz. Bunlar zaten hükümetin verdiği desteklerden yararlanıyorlar. Bu okullar bu öğrenci sayılarını artırırsa biz de rahatlamış oluruz." diyen Batman il Milli Eğitim Müdürü şu şekilde devam etti.

"İlimizde şu an eğitim gören bin 300 Suriyeli çocuğumuz var. 5 bine yakın okul çağına gelmiş Suriyeli çocuğun da eğitime kazandırılması için çalışma başlatacağız."

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim