Öğretmen Diyarı

5 öğretmen için başsağlığı mesajı

Malatya'da dün meydana gelen trafik kazasında yaşamını yitiren 5 öğretmen ve servis şoförü için Doğanşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, "Sizleri unutmayacağız" başlıklı başsağlığı mesajı yayımladı. 

Müdürlüğün internet sitesinde yer alan mesajda, Gövdeli İlkokulu, Gövdeli Ortaokulu ve Kapıdere İlkokulunda görev yapan 5 öğretmenin ders bitiminde evlerine dönerken geçirdikleri elim trafik kazasında hayatlarını kaybettikleri belirtildi.

Mesajda, "Gövdeli İlkokulunda görev yapan Derya Şahin ve Emine Coşkun, Gövdeli Ortaokulunda görev yapan Çetin Kuşbay ve Kapıdere Ortaokulunda görev yapan Alişan Ergen ve Erhan Yaşar isimli meslektaşlarımız okul bitiminde evlerine dönerken geçirdikleri trafik kazasında hayatlarını kaybetmişlerdir. Hayatını kaybeden meslektaşlarımız ve araç sürücüsü Bilal Andiç'e Allah'tan rahmet, yakınlarına ve eğitim camiasına başsağlığı, kazada yaralanan öğretmenlerimiz Yunus Hoşhan, Eren Günver, Hamza Uzan ve Dr. Özlem Sarıcı Üzmez'e acil şifalar dileriz" denildi.

Kazada yaşamını yitiren öğretmenlerin özgeçmişleri

Mesajda, kazada hayatını kaybeden öğretmenlerin özgeçmişleri hakkında da bilgiler verildi.

Burada verilen bilgilere göre, kazada yaşamını yitiren öğretmenlerden 29 yaşındaki öğretmen Derya Şahin, Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde doğdu. İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümünden 2005 yılında mezun olan Şahin, mesleğe 9 Eylül 2005 yılında Erzurum'un Karayazı ilçesinde başladı. Bir süre Antalya'da görev yapan Şahin, 3 Eylül 2013'de Malatya'nın Doğanşehir ilçesindeki Gövdeli İlkokulu'na atandı. Evli olan Şahin, 1 çocuk annesi.

Emine Coşkun 1990 yılında Kayseri'nin Melikgazi ilçesinde doğdu. Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümünden 2012 yılında mezun olan Coşkun, Kayseri'nin Bünyan ilçesinde görev yaptıktan sonra 5 Eylül 2013'te okul öncesi öğretmeni olarak Gövdeli İlkokulu'na atandı. Bir yıllık öğretmen Coşkun evli.

1984 yılında Malatya'da dünyaya gelen Çetin Kuşbay, İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünden 2007 yılında mezun oldu. Beş yıllık öğretmen olan Kuşbay, sırasıyla Kars merkez ve Digor ilçesinde görev yaptı. Evli olan Kuşbay, 21 Ağustos 2013'te sosyal bilgiler öğretmeni olarak Gövdeli Ortaokulu'na atandı.

Alişan Ergen 1987 yılında Malatya'nın Yeşilyurt ilçesinde doğdu. İnönü Üniversitesi Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği Bölümünden 2010 yılında mezun olan Ergen, 2011 yılında Kapıdere Ortaokulu'nda göreve başladı. Evli olan Ergen, 2 yıldır öğretmen olarak görev yapıyordu.

1989 yılında Malatya'da dünyaya gelen Erhan Yaşar, Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi İlköğretim Matematik Öğretmenliği Bölümünden 2011 yılında mezun oldu. 1,5 yıllık öğretmen olan Yaşar Kapıdere Ortaokulunda 2012 yılında göreve başladı.

Olay

Malatya'nın Doğanşehir ilçesi Gövdeli İlkokulu'nda görev yapan öğretmenleri taşıyan Bilal Andiç yönetimindeki 44 NS 615 plakalı minibüs, Malatya-Adana karayolu Tavşantepe mevkisinde 31 ASY 96 plakalı tırla çarpışmış kazada 6 kişi ölmüş, 4 kişi de yaralanmıştı. 

 

mebpersonel.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim