Öğretmen Diyarı

5 günlük haritalı hava tahmini

 

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin batısının yeni bir yağışlı sistemin etkisine girmesi bekleniyor. Ege kıyılarından başlayarak zamanla Ege ve Marmara bölge genelinde görülecek yağışların, Muğla ile Aydın'ın kıyı, İzmir'in güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

 

HAVA SICAKLIĞI :Ülkemiz genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi bekleniyor.

 

RÜZGAR :Genellikle güney yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara'nın güneybatısı, Kıyı Ege ve Doğu Akdeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

 

UYARILAR

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Muğla ile Aydın'ın kıyı, İzmir'in güney kesimlerinde yer yer kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, yıldırım, dolu, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

BUZLANMA VE DON OLAYI UYARISI: Sabah ve gece saatlerinde doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ulaşımda aksamalar, vb) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

 

\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim