5 Bin Personel Alınacak

Geçtiğimiz gün Diyanet-Sen Genel Başkanı Sayın Mehmet Bayraktutar, Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez'i ziyaretinde Başkan'dan, 5 bin yeni personel alım müjdesini almıştı. Yüzlerce İmam, Müezzin ve Kur'an Kursu Öğreticilerini sevindiren bu haber camiada bayram havası estirdi.


5 BİN ALIM SÖZLEŞMELİ OLACAK


Başkan Görmez'in sözünü verdiği sözleşmeli personel alımının 3 bin'in seçim öncesi gerçekleşmesi bekleniyor ancak alımların seçim sonrası en geç eylül ayına kadar yapılacağı tahmin ediliyor. Kalan 2 bin'in ise önümüzdeki yıl gerçekleşmesi bekleniyor.


Dinihaberler.com olarak okurlarımızın beklentilerini Başkanlığa ulaştırmada köprü vazifesi gören sitemize, konuyla ilgili bir hayli yorum gelmekte. Okullarımız bu alımların neden kadro değil de sözleşmeli oldugunu merak etmekte. Edindiğimiz bilgilere göre seçim öncesi devletin bütçesindeki açılmadan dolayı alımların ilk etapta sözleşmeli sonraki zamanlarda kademeli olarak kadro alımların yapılması yönünde olması planlanıyor.


BAŞKAN GÖRMEZ'İN DUYARLILIĞI


Diyanet İşleri Başkanı Sayın Mehmet Görmez'in yoğun uğraşları sonucu 1000'den 5000'e yükselttiği personel alımı müjdesiyle birlikte din görevlilerinin yoğun bir şekilde mülakat sınavlarına hazırlanması bekleniyor. Sınavdan sınava koşan adeta engelli bir maraton koşusuna dönüşen bu yarışta adaylar artık finale ulaşmak istiyor. Diliyoruz en kısa zamanda din görevlileri bekledikleri kadrolarına ulaşır.


Diyanet'in verdiği 5 bin personel kadronun dağılımı hakkındaki detayları ilerleyen zamanlarda sitemizde takip edebilirsiniz.  Din görevlileri için büyük bir fırsat olacak bu alımlardaki şanslarını mülakatlara sıkı bir şekilde hazırlanarak arttırması gerekiyor.

 

sgkrehberi.com

Anahtar Kelimeler:
bin personel alınacak

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim