Öğretmen Diyarı

4.5 aylık bebeğini öldürdü, 4.5 yılda tahliye oldu

İstanbul Bağcılar'da 4 yıl önce ihbar üzerine Ahmet ve Hatice K. çiftinin evine giden polis, 4.5 aylık Sudenaz bebeği öldürülmüş halde buldu. Otopside bebeğin 'kafa travmasına bağlı kafa kırıkları' ile 'beyin kanaması' ve 'beyin doku harabiyeti' nedeniyle öldüğü belirlendi. Anne-baba tutuklandı.

CANİ BABADAN KAN DONDURAN İFADE

İltihaplı bronşit hastalığı nedeniyle sürekli ağladığı ortaya çıkan bebeğin babası 36 yaşındaki Ahmet K., ifadesinde ''Ağlamasına uyandım. Mamasını verip altını değiştirdim. Bir türlü susmadı. Sinirlenerek biberonla suratına rastgele 3-4 kere vurdum. İki bacağını ısırdım. Sesi kesilince yatağına yatırdım. Sabah işe gittim, öldüğünü öğrendim. Pişmanım'' dedi.

CANAVARCA HİSLE...

Baba hakkında 'canavarca hisle öldürme' suçundan ağırlaştırılmış müebbet, anne hakkında da 25 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Ahmet K. mahkemede ifade değiştirerek ''Öldürmedim'' derken, 30 yaşındaki anne ise eşinin bebeğini daha önce de dövdüğünü anlattı.

Mahkeme babayı müebbet hapis cezasına çarptırdı. Akıl sağlığı yerinde olmayan genç kadının ise tedavi altına alınmasına karar verdi. Temyize başvuruldu. Yargıtay 1. Ceza Dairesi, kararı 'sanığın öldürme kastı ile hareket ettiğini gösteren kesin ve inandırıcı kanıt bulunmadığı' gerekçesiyle bozdu. Yargıtay Başsavcılığı'nın itiraz ettiği karar, Yargıtay Ceza Genel Kurulu'nda onaylandı.

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün yeniden görülen davada 4 yıl 8 aydır tutuklu bulunan baba Ahmet K., 'kasten yaralama sonucu ölüme neden olmak'tan 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. 'İyi hal'den cezayı 11 yıl 8 aya indiren mahkeme, sanığı tutuklu kaldığı süreyi dikkate alıp tahliye etti.

Habertürk
 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol