Öğretmen Diyarı

4 yaşındaki Nehir, dün\'den beri kayıp! 500 kişi onu arıyor !

Van'ın Gürpınar ilçesinde evlerinin önünde oynarken kaybolan 4 yaşındaki Nehir Aslan, yaklaşık 500 kişinin katılımı ve uzman köpeklerle aranıyor

4 yaşındaki Nehir Aslan, Gürpınar’ın Kırkgeçit Mahallesi'nde evlerinin önünde oynarken dün saat 14 sıralarında kayboldu. Çocuklarından haber alamayan aile ve komşuları çevrede arama yaptı ancak sonuç alınamadı. Bunun üzerine Jandarma ekiplerinden yardım istendi.

Jandarma ekiplerinin de yaptığı aramalar sonuçsuz kalınca takviye ekip istendi. Olayı haber alan Gürpınar Kaymakamı Metin Yılmaz, mahalleye gelerek ekiplerden bilgi aldı.

 

Kırkgeçit Ortaokulu'nda kriz masası kuran Yılmaz, arama kurtarma faaliyetlerinin yaklaşık 50 kişilik jandarma, 60 kişilik geçici köy koruyucusu, 15 kişilik Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'na (AFAD) bağlı arama kurtarma timi, mahalle sakinlerinin desteğiyle sürdürüldüğünü, faaliyetlerde 6 arama kurtarma eğitimi almış köpekten de yararlandıklarını belirtti.

 

Ayrıca acil durum için 6 kişilik Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin (UMKE) hazırda bekletildiğini kaydeden Yılmaz, Aslan'ı bulmak için herkesin elinden gelen çabayı gösterdiğini belirtti.

 

'Tek korkumuz kaçırılmış olması' Baba Erkan Aslan, kızının evin önünde oynadığı sırada bir anda gözden kaybolduğunu, aramalara rağmen bulunamadığını söyledi. Çok endişeli olduklarını ifade eden Aslan, "Kızım sanki yer yarıldı içine girdi. Bizim tek korkumuz kaçırılmış olması. Kaybolduğu saatten beri her yere baktık ancak halen bir sonuç alamadık. Olayı gören kimseyi bulamadık" dedi.

 

Olayı haber alan çevre mahalle sakinleri de arama, kurtarma faaliyetlerine katıldı. Ekip araçlarının yanı sıra traktörlerle de çıkılması güç yerlere çıkan vatandaşlar, ellerindeki fenerlerle çevreyi kontrol ediyor.

 

Görevli ekiplerle yaklaşık 500 kişinin katıldığı arama,kurtarma çalışmalarına havanın soğuması üzerine gece ara verilmişti. s Sabah günün ağarmasıyla arama çalışmaları yeniden başladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol