Öğretmen Diyarı

4 il için kuvvetli yağış uyarısı

Antalya, Burdur, Isparta ve Muğla için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.


Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Antalya'nın Korkuteli ve Elmalı ilçeleri, Muğla'nın Seydikemer ilçesi ile Isparta ve Burdur'da görülecek gök gürültülü sağanağın, öğle saatlerinden itibaren yer yer dolu ile kuvvetli olması bekleniyor.


Kuvvetli yağış, gece saatlerinden itibaren etkisini kaybedecek.


Yağışın neden olabileceği sel, su baskını, heyelan, yıldırım, hortum, çatı uçması gibi olumsuzluklara karşı ilgililer ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.


Meteorolojiden sağanak uyarısı


Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı ile Akdeniz ve Doğu Anadolu'nun bazı illerinde gök gürültülü sağanak bekleniyor.


Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre bugün beklenen yağışların, Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri (Bolu, Karabük, Kastamonu, Çorum, Amasya, Tokat), İç Anadolu'nun kuzey ve batısı (Ankara, Eskişehir, Konya, Kırıkkale, Yozgat, Sivas, Kırşehir, Kayseri, Çankırı) ile Isparta, Burdur, Afyonkarahisar, Denizli, Sinop çevreleri, Erzincan'ın batı ilçeleri, Uşak'ın güney ve doğu ilçeleri, Antalya ve Muğla'nın iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması tahmin ediliyor.


Açıklamada, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerektiği belirtildi.

Anadolu Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim