Öğretmen Diyarı

4 günde 4 okul yaktılar
 Kaynak: DHA
Van'da terör örgütü PKK yandaşları tarafından okullara yönelik saldırılar önceki gece de devam etti.

Kentte 4 gün içerisinde Kurubaş Mahallesi’ndeki Kinyas Kartal ilk ve ortaokulu, Seyit Fehim Arvasi Mahallesi’ndeki Lütfiye Binnaz Saçlı ilk ve ortaokulu, Özgür Çoşkun Haydaroğlu ilk ve ortaokuluna zarar veren PKK’lılar, son olarak da Dumlupınar ilk ve ortaokulunun bahçesinde bulunan spor salonunu yaktı.

Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne ait 250 kişilik kapalı spor salonunun camını kırarak içeri giren teröristler, seyirci koltuklarına benzin dökerek ateşe verdikten sonra kaçtı. Spor salonunun koltukları tamamen yanarken, idare bölümünde de büyük hasar meydana geldi. Hasarın 1 milyon lira olduğu açıklandı.


Cami de hedef

Şırnak’ta da Dicle Mahallesi’ndeki Sema Cıngıllıoğlu İlkokulu’nun duvarlarına delikler açan teröristlerin buralardan güvenlik güçlerine ateş edip, okul bahçesi ve binanın dört bir yanına el yapımı patlayıcılar yerleştirdiler. Teröristler 10 gün barındıkları binayı terk ederken de ateşe verdiler. 2010 yılında hizmete açılan Hacı Ömer Yarka Camisi de teröristlerin hedefi oldu. Camiyi karargâh gibi kullanan teröristler, camları kırdı, duvarlara delikler açtı, mihrabı tahrip etti. 
Anahtar Kelimeler:
günde okul yaktılar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim