Öğretmen Diyarı

4 bin 325 şehit yakını ve gazi atandı. Sonuçlar bekleniyor

Başbakan Davutoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı'nın düzenlediği 4 bin 325 şehit yakını, gazi ve gazi yakını, vazife ve harp malulleri ile terör mağduru sivil vatandaşların atama töreninde konuştu.


Başbakan Davutoğlu 4 bin Şehit yakını ve Gazinin atamasını yaptı. Şehit yakınları, gazi ve yakınları için düzenlenen iş kurasında butona basıldı.


Sonuçların açıklanması bekliyor.


Davutoğlu'nun konuşmasından satır başları:


- Allah bizi bir daha böyle savaşlarla karşılaştırmasın. Yarın Çanakkale'de olacağız.


- Çanakkale Savaşlarından bir gün önce bu törenle istihdam imkanı tanıdığımız şehit aileleri, gazilerimiz ve onların yakınları ile birlikteyiz. Bizim iktidarlarımız döneminde şehit yakınlarımız ve gazilerimiz ile onların yakınları için önemli adımlar attık. Gerek bakanlık gerekse Başbakanlık yaptığım dönemde en hüzünlü olduğumuz an şehidimizin çocuğunun başını okşadığımız zaman dilimidir.Yetimin başını okşadığımız an çok hüzünlü bir an. Şehidimizin cenazesinde duyduğumuz hüzün ne kadar derinse karşılığında yakınlarımızın yüzündeki gülümseme bize çok büyük bir enerji veriyor. Devletimizin gazi yakınlarımızın yanında olduğunu unutmayın.


- 4 bin 325 şehit ve gazi yakınının atamasını gerçekleştireceğiz. Gazilerimiz için bakım ücreti 2012 yılında asgari ücretti şimdi iki misline çıkardık. KOSGEB için yüzde 10 ilaveden birinci derecen yakınlarının yararlanması için önlerini açtık. Gazi ve gazilerimizin yakınlarına yönelik attığımız adımlardan bazıları. Dünya krizden geçerken son yılda 6 milyon istihdam kazandırdık. Bu 6 milyon sevinç demek.

\"Memurlar.Net\"


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim