Öğretmen Diyarı

30 Kasım 2014\'ten önemli gündem başlıkları

1- Papa Franciscus Türkiye'de

- Katolik aleminin ruhani lideri Papa Franciscus, Fener Rum Patrikhanesi'nde ayine katılacak.

(İstanbul/09.30)

2- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Adana bölge toplantısına katılacak.

(Adana)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

 

1- Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, AK Parti Gebze ilçe kongresine katılacak.

(Kocaeli/13.00)

2- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, AK Parti Fatih ve Ataşehir ilçe kongrelerine iştirak edecek.

(İstanbul/12.00-16.00)

3- Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, AK Parti Fatih ilçe kongresinde yer alacak.

(İstanbul/12.00)

4- Bilim-Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, AK Parti il kongreleri ile toplu açılış törenlerine katılacak, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle biraraya gelecek.

(Balıkesir/Kırklareli/11.00-18.00)

5- Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce, AK Parti Serdivan ilçe kongresine iştirak edecek.

(Sakarya/13.00)

6- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti merkez ilçe kongresine katılacak.

(Karaman/10.30)

7- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Amisos Otel'de düzenlenecek "Sporda Şiddet ve Medyanın Rolü" konulu konferansa katılıp, Belediye Kültür Sarayı'ndaki AK Parti Samsun İl Başkanlığı 57. Danışma Meclisi Toplantısı'nda yer alacak.

(Samsun/09.30/10.30)

8- Gıda-Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti merkez ilçe kongresi ile toplu açılış törenlerine katılacak, çeşitli toplantı ve ziyaretler gerçekleştirecek.

(Çorum/11.00-18.00)

9- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti merkez ilçe kongresine katılacak.

(Batman/11.00)

10- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, ilçe milli eğitim müdürlerinin katılacağı toplantı ile 1. Eğitim Kongresi'nde yer alacak.

(Mardin/12.00-15.10)

11- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Edirne Diyanet-Sen I. Olağan Kongresine ve AK Parti Kırklareli İl Kongresi'ne katılacak.

(Edirne/11.00 - Kırklareli/16.00)

12- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Gaziantep İl Kongresi'ne ve Suruç ilçesinde düzenlenecek basın açıklamasına iştirak edecek.

(Gaziantep/11.00 - Şanlıurfa/14.30)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

 

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun, IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve 130 sanığın yargılandığı "hapishaneler baskını" davasının görülmesine devam edilecek.

(Kahire)

4- "15. Fransızca Konuşan Ülkeler Zirvesi"nin ikinci ve son gün çalışmalarına devam edilecek. Zirvede, genel sekreterlik ve yeni yönetim seçimi yapılacak.

(Dakar)

 

GÜNCEL

 

1- Ermenek ilçesinde su baskını meydana gelen kömür ocağında kalan işçileri arama çalışmaları sürüyor.

(Karaman)

 

SPOR

 

1- Spor Toto Süper Lig'de 11. haftaya Fenerbahçe-Eskişehirspor, Mersin İdmanyurdu-Sivasspor maçlarıyla devam edilecek.

(İstanbul/19.00 - Mersin/16.00)

- PTT 1. Lig'de 11. hafta mücadelesi Denizlispor-Elazığspor, Bucaspor-Şanlıurfaspor, Albimo Alanyaspor-Adanaspor maçlarıyla sürecek.

(Denizli/İzmir/13.30 - Antalya/18.30)

- Spor Toto 2. Lig'de Kırmızı Grup'ta 15, Beyaz Grup'ta ise 16. hafta maçları tamamlanacak.

- Spor Toto 3. Lig'de 14. hafta müsabakaları sona erecek.

2- Türkiye Basketbol Ligi'nde 8. haftaya Fenerbahçe Ülker-Rönesans TED Ankara Kolejliler, Anadolu Efes-Uşak Sportif, Torku Konyaspor-Banvit maçlarıyla devam edilecek.

(İstanbul/15.00/18.00 - Konya/16.00)

- Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde 6. hafta, Hatay Büyükşehir Belediyespor-Orduspor, Fenerbahçe-Canik Belediyespor müsabakalarıyla kapanacak.

(Hatay/16.30 - İstanbul/17.00)

3- Erkekler Voleybol 1. Lig'de 8. hafta karşılaşmaları yapılacak.

- Derbi maçta Beşiktaş ile Fenerbahçe, Beşiktaş İntegral Arena'da karşılaşacak.

(İstanbul/13.00)

- Bayanlar Voleybol 1. Lig'de 7. haftanın son maçı Beşiktaş ile VakıfBank arasında, Beşiktaş İntegral Arena'da yapılacak.

(İstanbul/16.00)

4- Erkekler Hentbol Süper Lig'de 9. hafta, Gençlerbirliği-Kayseri Rainbow müsabakasıyla tamamlanacak.

(Ankara/17.30)

5- Fenerbahçe Kadın Masa Tenisi Takımı, ETTU Şampiyonlar Ligi A Grubu'ndaki 5. maçında Polonya temsilcisi Spar Zamek ile Özel Fenerbahçe Eğitim Kurumları'nın spor salonunda karşılaşacak.

(İstanbul/14.30)

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol