Öğretmen Diyarı

 3 Metrelik Kar Yığınını Görenler Şaşırıyor

Muş'un Kurtik Dağı eteklerindeki Üçevler grup köy yolu üzerinde, haziran ayı gelmesine rağmen halen kar var. Kar kalınlığı ise tam 3 metre.

Kurtik Dağı eteklerindeki Üçevler grup köy yolu üzerinde kar kalınlığı yer yer 3 metre olduğunu görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor.


"YAZ VE KIŞI BİR ARADA YAŞAYIP PİKNİK YAPIYORUZ"


Merkeze 27 kilometre uzaklıkta bulunan Üçevler grup köy yolunda haziran ayına girmekte olduğumuz bugünlerde halen kar var. 9 köyü birleştiren bu yol, kış mevsiminde kar ve tipi nedeniyle kapalı tutulurken köylere ulaşım için 70 kilometre uzaklıktaki Muş-Kulp-Diyarbakır yolu kullanılıyor. Geçtiğimiz günlerde Özel İdare ekipleri tarafından yolun ulaşıma açılması ile köylüler rahat bir nefes aldı. 1900 metre yüksekliğindeki Kurtik dağındaki karda piknik yapmaya geldiklerini söyleyen Nusrettin Uruç, "Hava sıcaklığı 20 derecenin üzerinde ama hâlâ kar var. Yoldan geçerken yaz ve kışı bir arada yaşayıp piknik yapıyoruz. Bu mevsimde bu kadar çok kar olan bir yer olmadığını düşünüyorum." dedi.
RAMAZAN AYINDA İNSAN AKININA UĞRUYOR

Köylüler ramazan ayında şehir merkezinden vatandaşların karın üzerine çıkarak serinlemek için geleceklerini her yıl sıcak mevsimde tutulan oruç ayında hafta sonları insan akınına uğradığını dile getirdiler.


haberler.com


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol