Öğretmen Diyarı

3 Bin Personel Alımı Başladı- Başvuru İçin Tıklayınız

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü 81 ilin Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilmek üzere Paramedik, ATT, Hemşire ve Toplum Sağlığı Teknisyeni unvanlarında sürücü sağlık personeli alımına başladı.


Sağlık Bakanlığı tarafından taşeron şirketler aracılığı ile 81 ilde alınacak olan 3000 kişilik ambulans şoför personellerinin alım şartları ve adaylarda aranacak koşullar belli oldu.


Buna göre ambulans şoförü olarak başvuru yapacak olan sağlık personelinin aşağıda belirtilen özellikleri taşıması gerekmektedir.


23 yaşından küçük adayların başvuru yapamayacağı ilana en az iki yıl B sınıfı veya daha üst sınıf ehliyet sahibi olanlar başvuru yapabilecek.


Ambulans Sürücülüğü konusunda belge sahibi olanların başvuru yapabileceği ilan için son bir yıl içinde alınmış psikoteknik raporu istenmektedir.


Başvuru yapmak isteyen adaylar aşağıdaki linkte verdiğimiz formu doldurarak 01 Nisan 2015 tarihine kadar ilan metninde yer alan mail adresine göndermeleri gerekecektir.


Önemli bir not, alımları ihaleyi kazanan yüklenici taşeron firma yapacaktır. Alımları Sağlık Bakanlığı yapmamaktadır.


Açıklama : Aşağıda bu aşamada gerekli tüm açıklamalar yapılmıştır. Lütfen telefon ile iletişim kurmaya çalışmayınız, iş akışı aksamaktadır.


Türkiye geneli 81 ilimizde hizmet alımı yöntemi ile Paramedik, ATT, Hemşire ve Toplum Sağlığı Teknisyeni ünvanlarında sürücü sağlık personeli alınacaktır.


Görev almak isteyenlerin aşağıdaki formu doldurarak en geç 01/04/2015 tarihine kadar ashgm.lojistik@saglik.gov.tr e-posta hesabına (e-postanın konusunu “112 sürücü” belirtilmeli) göndererek başvurabileceklerdir.


Sürücü Adaylarının Başvuru Şartları:


– 23 yaşından gün almış olmak,


– En az 2 (iki) yıl (B) ve daha üst sınıf ehliyete sahip olmak,


– Ambulans Sürücülüğü ve Sağlık Bakanlığı güvenli ambulans sürücülüğü eğitim programı sertifikasına sahip olmalı veya sözleşme tarihinden sonra 6 ay içerisinde almalıdır,


– Sürücülük hizmeti sektöründe en az iki yıl deneyimli olmalı (durumunu belgeleyen sürücüler öncelikli tercih edilecektir),


– Son bir yıl içerisinde alınmış ve resmi kurumlarca geçerli kabul edilecek Psikoteknik Raporuna sahip olmalı,


– Ambulans Sürücüleri 657 sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel niteliklere sahip olmalı ve Türk Ceza Kanununun 102, 103, 104, 105, 109, 141, 142, 151, 154, 157, 189, 190, 191 ve 227’nci maddelerinde belirtilen suçlardan hürriyeti bağlayıcı hüküm giymemiş olmalı,


– Sürücü belgesine trafik görevlilerince el konulmamış olmalı,


– Sürücülerin asli kusurlu ve bilinçli olarak ölümlü trafik kazasına karışmamış olmalı,


– Hiçbir surette alkol veya uyuşturucu madde etkisinde olarak araç kullanımından dolayı ceza almamış olmamalıdır.


Başvuru süreci tamamlandıktan sonra sonraki süreçler hakkında bilgi için ayrıca sitemizden duyuru yapılacaktır.


Başvuru sonuçları İl Sağlık Müdürlükleri tarafından yayımlanacaktır.


Başvuru Formu İçin Tıklayınız

 
\"SGK

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol