3 Belediye başkanı görevden alındı
İçişleri Bakanlığınca, Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ile Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan, haklarındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde görevlerinden uzaklaştırıldı.

"GÖRÜLEN LÜZUM ÜZERİNE"

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, İçişleri Bakanlığınca, Adana'nın Ceyhan ilçesi Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesi Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız ve Ankara'nın Ayaş ilçesi Belediye Başkanı Bülent Taşan, haklarındaki adli ve idari soruşturmalar çerçevesinde görevlerinden uzaklaştırıldı. Üç belediye başkanının, "görülen lüzum üzerine" açığa alındığı belirtildi.

Ak Parti, 2016 yılı başında da, Ankara Ayaş Belediye Başkanı Bülent Taşan ve Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk'ü partiden kesin ihraç talebiyle Merkez Disiplin Kurulu'na sevk etmişti.

Adana Ceyhan Belediye Başkanı Alemdar Öztürk, eşini belediye başkan yardımcısı yaparak özel nüfuz kullanmak, imar uygulamalarında menfaate dayalı iş ve işlemler yapmak, AK Parti ilkeleri ile bağdaşmayan tutum ve davranışlar sergilemek gibi tespitler çerçevesinde, disipline sevk edilmişti.

2014 seçimlerinde MHP'den seçilen Sarıoğlan Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız daha sonra Ak Parti'ye geçmişti. Ancak daha sonra Ak Parti tarafından disipline sevk edilerek, partiden ihraç edilmişti. Belediye Başkanı Ali Osman Yıldız hakkında zimmetine para geçirmek ve usulsüzlük iddialarıyla dava açılmıştı.
Anadolu Ajansı
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim