Öğretmen Diyarı

3 Bakanlık Toplam 7734 Personel Alacak
Sağlık, Adalet ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlıklarına toplam 7 bin 734 personel alınacak. Personel alımlarına ilişkin detaylı bilgilere ve başvuru tarihlerine haberimizden ulaşabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı 3 bin 103 personel alımı için ilana çıkan ilk kurum oldu.

Bakanlık ve bağlı kurumlarına personel alımları için hazırlanan tercih kılavuzuna göre adaylar 12-18 Nisan tarihleri arasında ÖSYM'nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden tercihlerini yapabilecek. Personel alımıyla ilgili detaylı bilgi için tıklayınız Adalet Bakanlığında Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinde görev yapmak üzere 2454 infaz ve koruma memuru, 144 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 95 sağlık memuru, 155 şoför,56 teknisyen, 26 aşçı ve 24 kaloriferci olmak üzere toplam 2 bin 954 personel alınacak. Personel alımı için 4 Nisan'da başlayan başvurular 15 Nisan Cuma günü sona erecek.

Personel alımına ilişkin genel bilgilere ve kılavuza ulaşmak için tıklayınız Gıda,Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ise 566 Veteriner Hekim, 550 Ziraat Mühendisi, 400 Gıda Mühendisi, 80 Su Ürünleri Mühendisi, 71 Harita Mühendisi ve 10 Balıkçılık Teknoloji Mühendisi kadrosuna toplam bin 677 personel alacak. Personel alımı için tercihler ÖSYM'nin internet sitesi üzerinden alınacak.

Tercih kılavuzu ve kadroları 25 Nisan Pazartesi günü ÖSYM'nin internet sitesinde yayımlanacak.

Tercihler 26 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında yapılacak.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim