Öğretmen Diyarı

 248 Öğrenci Yemekten Zehirlendi

Niğde’de taşımalı eğitim veren okullarda dağıtılan yemek yiyen yaşı 8 ile 13 arasında değişen 160 öğrenci ve 1 öğretmen zehirlenme şüphesi ile hastaneye başvurdu.


Niğde'nin Ulukışla ve Çiftçilik İlçeleri'nde taşımalı eğitim veren ilk ve ortaokullarda okuyan öğrenciler, öğlen yemeğinde makarna ve bezelyeli tavukla beraber ayran içti. Okul çıkışı eve dönerken öğrencilerin bir süre sonra mide bulantısı şikâyetiyle hastanelere akın etti. Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Fatih Balcı, Çiftlikte 100, Ulukışla'da ise 60 civarında öğrencinin mide bulantısı şikâyetiyle hastanelere başvurduğunu ve bunlardan bazılarının Niğde Devlet Hastanesi'ne sevk edildiğini söyledi.


“HASTANEYE BAŞVURAN HASTA SAYISI 248 OLDU”


Niğde'nin Ulukışla ve Çiftlik İlçeleri'nde yedikleri yemekten zehirlendikleri şüphesiyle hastaneye başvuranların sayısı 248'e ulaştı.


Çiftlik Devlet Hastanesi’nde 165, Ulukışla Devlet Hastanesi'ne ise 83 olmak üzere 248 kişinin öğlen yedikleri yemekten sonra mide bulantısı şikâyetiyle hastanelere başvurdu. Bu hastanelerde tedavi gören 5 hasta Bor Devlet Hastanesi'ne sevk edildi, durumlarının iyi olduğunu öğrenildi.


Niğde Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü incelemek için yemeklerden örnekler aldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 

Kaynak: sendikahaberleri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol