23 Kasım 2014\'ten önemli gündem başlıkları

1- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Makedonya'ya gidecek

- Çiçek ve beraberindeki TBMM heyeti, başkent Üsküp'teki Türk Çarşısı'nı ziyaret edecek, Makedonya Türk Sivil Toplum Dernekleri Birliği ile Makedonya Türkiye Ticaret Odası üyeleri ve işadamlarıyla görüşecek.

(Üsküp)

2- Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tunceli'de AK Parti Merkez İlçe Kongresi'ne katılacak ve bazı temaslarda bulunacak.

(Tunceli)

3- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Antalya Bölge Toplantısına katılacak.

(Antalya)

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

1- Onbirinci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Ottawa'daki Şehit Diplomatlar Anıtı'nı ziyaret edecek, Türk toplum liderleriyle bir araya gelecek. Gül, Waterloo Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feridun Hamdullahpur'a Büyükelçilik konutunda düzenlenecek törenle Liyakat Nişanı takdim edecek.

(Ottawa)

2- Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Haliç Kongre Merkezi'nde yapılacak AK Parti Beyoğlu İlçe Kongresi'ne katılacak.

(İstanbul/15.00)

3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Eyüp, Esenler ve Beyoğlu'da düzenlenecek AK Parti ilçe kongrelerine katılacak.

(İstanbul/12:00/13:00/15:00)

4- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti Talas İlçe Kongresi'ne katılacak, Erciyes Umut Evi'ni ziyaret edecek.

(Kayseri/11.00/13.40)

5- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi'ndeki Ekonomi Zirvesi toplantısına katılacak.

(Burdur/14.00-18.00)

6- Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Belediye Kültür Sarayı'ndaki AK Parti Biga 5. Olağan İlçe Kongresi'ne katılacak, Biga öğrenci yurdunu ziyaret edecek.

(Çanakkale/12:00/15:00)

7- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Kocaköy ile Yenişehir ilçe kongreleri ve İl Danışma Meclis Toplantısı'na katılacak, Dicle Üniversitesi Hastanesini ziyaret edecek.

(Diyarbakır/10.30-17.00)

8- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, AK Parti Esenler İlçe Kongresi'ne katılacak.

(İstanbul/14.00)

9- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Ereğli İlçe Kongresi'ne katılacak.

(Zonguldak/12.00)

10- Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, partisinin Çorlu ilçe kongresi ile bazı açılışlara iştirak edecek.

(Tekirdağ/12.00/13.30)

11- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Darıca ilçe kongresiyle Darıca Karabüklüler Buluşması'na katılacak.

(Kocaeli/13.00/14.00)

12- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, partisinin il başkanlığında basın toplantısı düzenleyecek, Halk Eğitimi Merkezi'nde İl Gençlik Kolları Başkanlığının gerçekleştireceği "Yeni Türkiye Yeni Anayasa" konulu konferansa katılacak.

(Yalova/12.00/13.00)

13- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, partisinin Bursa İl Kongresi'ne katılacak.

(Bursa/13.00)

14- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, HDP'nin Küçükçekmece ve Bağcılar ilçe kongrelerine katılacak.

(İstanbul/13.00/15.00)

DÜNYA-DİPLOMASİ

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

(Şam/Halep)

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun IŞİD hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

(Erbil/Bağdat)

3- İsrail'in Mescid-i Aksa'ya yönelik ihlalleri ile başlayan ve Kudüs'te bir sinagoga düzenlenen saldırıyla tırmanan gerginlikle ilgili gelişmeler takip ediliyor.

(Kudüs/Ramallah/Gazze)

4- Tunus'ta halk, cumhurbaşkanlığı seçimi için sandık başına gidecek.

(Tunus)

SPOR

1- Spor Toto Süper Lig'de 10. haftaya Beşiktaş-Kasımpaşa, Torku Konyaspor-Gaziantepspor, Gençlerbirliği-Kardemir Karabükspor, Eskişehirspor-Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçlarıyla devam edilecek.

(İstanbul/19.00/Konya-Ankara/13.30/Eskişehir/16.00)

2- Türkiye Basketbol Ligi'nde 7. haftaya Galatasaray Liv Hospital-Beşiktaş İntegral Forex, İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Fenerbahçe Ülker, Banvit-NSK Eskişehir Basket karşılaşmalarıyla devam edilecek.

(İstanbul/21.00-13.30/Balıkesir/16.00)

3- Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde 5. hafta 6 maçla tamamlanacak.

4- Erkekler Voleybol 1. Lig'de 7. hafta müsabakaları yapılacak.

5- Hentbolda Avrupa sınavı.

-Erkekler Challenge Kupası 3. tur rövanş maçında Ankara İl Özel İdare, deplasmanda Lüksemburg ekibi Red Boys ile karşılaşacak.

(Differdange/19.45)

6- Kadınlar EHF Kupası 3. tur rövanş maçlarında Muratpaşa Belediyespor, Belçika temsilcisi Femina Vise'yi, Yenimahalle Belediyespor ise Fransa'nın Issy Paris Hand takımını ağırlayacak.

(Antalya/14.00/Ankara/15.00)

7- Kadınlar Challenge Kupası 3. tur rövanş maçlarında Ardeşen Gençlik, Polonya temsilcisi Energa AZS Koszalin, İzmir Büyükşehir Belediyespor ise Belarus ekibi Gorodnichanka'yı konuk edecek.

(Rize/16.00/İzmir/17.00)

8- PTT 1. Lig'de 10. haftaya 6 maçla devam edilecek.

9- Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup'ta 14., Beyaz Grup'ta 15. hafta müsabakaları yapılacak.

10- Spor Toto 3. Lig'de gruplarda 13. hafta karşılaşmaları tamamlanacak.

11- Formula 1 Dünya Şampiyonası'nda 2014 sezonu Abu Dabi Grand Prix'siyle sona erecek.

(Abu Dabi/15.00)

\"Anadolu
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim