Bu haber kez okundu.

23 Haziran 2015'ten önemli gündem başlıkları

1- TBMM'nin 25. Dönemi başlıyor.

 

- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, görevini geçici TBMM Başkanı Deniz Baykal'a devredecek.

 

(TBMM/13.30)

 

- Baykal, Atatürk Anıtı'na çelenk bırakacak, TBMM Genel Kurulunda 25. Dönem 1. Yasama Yılı Açılışı gerçekleştirilecek ve milletvekilleri ant içecek.

 

(TBMM/14.00-15.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

 

1- Adalet Bakanı Kenan İpek, Noterler Birliği konferans salonunda Geliştirilmiş Bilirkişilik Sistemi Eşleştirme Projesi Uluslararası Sempozyumu'na katılacak.

 

(Ankara/10.00)

 

2- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Türkiye Ziraatçılar Derneğinin 66. kuruluş yıl dönümü ve geleneksel ödül töreninde bulunacak.

 

(Ankara/13.30)

 

3- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü ile Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası tarafından düzenlenen iftar yemeğine iştirak edecek.

 

(Ankara/20.30)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

 

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

 

(Şam/Halep)

 

2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

 

(Erbil/Bağdat)

 

3- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

 

(Sana)

 

EKONOMİ

 

1- Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, faiz kararını açıklayacak.

 

(Ankara/14.00 )

 

2- TÜİK, mayıs ayına ilişkin konut satış istatistiklerini açıklayacak.

 

(Ankara/10.00)

 

SPOR

 

1- A Milli Erkek Basketbol Takımı aday kadrosu, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda düzenlenecek basın toplantısıyla açıklanacak.

 

(İstanbul/11.00)

 

2- 1. Avrupa Oyunları Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam ediyor.

 

- 3'e 3 basketbolda erkeklerde Hasan Aksoyak, Enver Ekmen, Mert Yavi ve Ahmet Yılmaz'ın yer aldığı Türkiye, B Grubu'nda İspanya ve Belçika ile karşılaşacak. Kadınlarda ise Nihan Demirkol, İrem Tulgar, Duygu Fırat ve Dila Aşkın'ın forma giydiği milliler, B Grubu'nda Belçika ve Ukrayna ile oynayacak.

 

(Bakü/15.35/15.10)

 

- Badmintonda Türk sporcular erkekler, kadınlar, takım ve karışık kategorilerinde gruplarında maçlara çıkacak.

 

(Bakü/09.00)

 

- Boksta erkekler 52 kiloda Ferhat Pehlivan, 60 kiloda Yasin Yılmaz, kadınlar 51-54 kiloda ise Ayşe Taş çeyrek finalde ringe çıkacak.

 

(Bakü/10.30)

 

- Eskrimde erkekler bireysel kategoride milli sporcu İbrahim Ant, madalya mücadelesi vermek için yarışacak.

 

(Bakü/09.50)

 

- Yüzmede erkekler bireyselde Batuhan Hakan, Erge Can Gezmiş, Samet Alkan, Berk Özkül, Hüseyin Emre Sakcı, Rasim Oğulcan Gör, kadınlar bireyselde Almina Simla Ertan, Sezin Eligül, Zeynep Odabaşı, Yüksel Deniz Özkan ve Gülşen Beste Samancı çeşitli dallarda yarışacak. Türkiye, erkekler ve kadınlar takım kategorisinde de mücadele edecek.

 

(Bakü/07.30)

 

- Voleybolda kadınlar çeyrek finalinde Türkiye ile Rusya karşılaşacak.

 

(Bakü/13.00)

 

Anadolu Ajansı
 
memurlar.net
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber