Öğretmen Diyarı Öğretmen Diyarı

21 gündür kayıp Beste\'den haber
Bir ihbarı değerlendiren Bolu Emniyet Müdürlüğü ekipleri,  şehirlerarası otobüs terminalinde yaptıkları kontrollerde, Taş ve erkek arkadaşı  olduğu iddia edilen M. Ç'yi buldu. 
 
Taş ve M.Ç, polis ekiplerince ifadeleri alınmak üzere emniyete  götürüldü. 
 
''Bu ülkede iyi insanlar da varmış" 
 
 İstanbul'da mali müşavirlik yapan anne Gönül Düşova Taş, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, kızı bulunduğu için çok mutlu olduğunu söyledi. 
 
Kızının bulunması için yardım eden herkese teşekkür eden Taş, şöyle  konuştu: 
 
"Allah herkesten razı olsun. Çocuğuma nasıl kavuşacağımı bile  bilmiyorum. İstanbul'dan Bolu'ya kızımı almaya gidiyorum. Allah kimseyi evladıyla  sınamasın. Tek dileğim bu. İnşallah bundan sonra her şey daha güzel olacak." 
 
Baba Mehmet Taş da 21 gündür üzüntü içinde olduklarını ve her yerde  kızlarını aradıklarını anlattı. 
 
Kızının Bolu Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şubesi'nde olduğunu ifade eden  Taş, "Kızım şu anda çok daha güvende. 20 gündür bir üzüntümüz vardı. Kızımın  sağlığından ve yaşamından çok endişeliydim. Kızımı görene kadar bu endişem yine  devam edecek. Bu durumun neden olduğunu merak ediyorum. Bunları ancak kızıma  kavuştuğum zaman öğreneceğim. Bana yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum. Bu  ülkede iyi insanlar da varmış. İnsanların duyarlı davranmasına ve kendi başına  gelmişcesine bize yardım etmesine coşkuyla tanık oldum" diye konuştu. 
 
Ağayeri Köyü'nde anneannesi Mukaddes ve dedesi Niyazi Düşova ile  yaşayan Babaeski Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Beste Selin Taş, 17 Nisan'da  okula gitmek için evden ayrılmış ve bir daha eve dönmemişti. Taş'ın erkek  arkadaşı olduğu öne sürülen M.Ç. ile kaçtığı iddia edilmişti.
milliyet

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol