Öğretmen Diyarı

21-22 Eylül 2015 Pazartesi-Salı Bankalar Resmi Daireler,Ptt,Hastaneler Açık mı Kapalı mı Çalışıyor mu (23 Eylül Çarşamba Arefe Günü )


2015 Kurban Bayramı Tatili 24 Eylül Perşembe Günü Başlayıp 27 Eylül Pazar Günü Bitmektedir Fakat Bakanlar Kurulu Kararı İle Kamu Kuruşları Vergi Daireleri gibi yerler Pazartesi ve Salı ve çarşamba Günleride Tatil Edilerek Kamu Kurumlarında Tatil 9 güne çıkmış oldu.21-22-23 Eylül Pazartesi Salı Çarşamba Bankalar Ptt Sağlık Ocağı Hastaneler Açık mı Kapalı mı Çalışıyor mu Özel Sektörde Bayram İzni Kaç Gün

Fakat Merkez Bankası Bankaları ve Finans Kurumlarını Pazartesi Salı ve Çarşamba Öğleye Kadar Açık Tutacak Yani 21-22-23 Eylül Günleri Bankalar Açık Olacak Özel Sektörde Ağırlıklı olarak Açık Gözükecek.

Kurban Bayramı arefe günü hangi bankalar açık PTT şubeleri açık olacak mı kapalı mı olacak hangi kurumlar resmi olarak tatil yapacak 23 eylül hangi kurumlar kapalı olacak? Kurban bayramı 2015; kısmen sıcak havalara denk geliyor olması ile birlikte tatilciler harekete geçti ve bayram süresince gerçekleştirilen tatil paketlerini ve turlarını satın alıyorlar. Peki arefe günü tatil mi bankalar ve PTT şubeleri çalışacak mı hangi kurumlar 23 Eylül günü tatil yapacak merak ediliyor. 23 Eylül Çarşamba günü resmi olarak yarım gün tatil olarak biliniyor fakat alınacak bir karar ile bayram tatilinin 9 güne uzaması gündemde olduğu için insanlar merak ediyorlar. Konu ile ilgili henüz resmi bir açıklama gelmemesine rağmen bayram tatilinin 9 güne uzaması bekleniyor.
Hastaneler Açık mı 
Kurban Bayramı'na çok az bir zaman kala gelen resmi bir açıklama sonucu bayram tatili 9 gün oldu. Uzayan bayram tatili 18 Eylül'de başlayacak 28 Eylül'de bitecek. Vatandaşların merak ettiği soru ise 21-22 Eylül tarihinde ve arefe günü bankalar ve PTT açık olacak mı?

Bayram tatil süresi uzatıldı.2015 Kurban Bayramına sayılı günler kala vatandaşların en çok merak ettiği bayram tatilinin uzayıp uzamayacağı sorusuna yanıt geldi. Bakanlar Kurulu toplantısında toplantısında resmi bayram tatili uzatıldı. 9 günlük bayram tatili resmi olarak açıklandı. 

Bankalar Pazartesi ve Salı açık olacak

Kurban Bayramı tatili beklentilere paralel olarak 9 güne çıkarıldı. Peki bankalar tatil günlerinde açık olacak mı?

Başbakan Ahmet Davutoğlu, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanların 21 Eylül'den itibaren iki buçuk gün idari izinli sayılmasına ilişkin yazıyı imzaladı.

Buna göre kamu kurumlarında çalışanlar bayram tatiline bu haftasonunda başlayıp 28 Eylül Pazartesi iş başı yapacak.

Bankalar ise 21-22 Eylül tarihlerinde tam gün, 23 Eylül'deki arife günü ise yarım gün açık olacak.

 

ogretmenlersitesi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim