Öğretmen Diyarı

2016 yılbaşı manzaraları
Yılbaşı coşkusundan geriye yurdun farklı yerlerinden çekilen birbirinden ilginç kareler kaldı.

Türkiye 2016′ya yurdun dört bir köşesinde farklı manzaralar eşliğinde girdi. Dansöz oytatan da vardı, Kuran dinleyen de… Maden işçileri yerin yüzlerce metre altında girdi yeni yıla, bir grup maceraperest ise soğuk deniz sularının içinde… İşte yurttan yılbaşı manzaları…

FOTO:DHA Saatin 00.00 olmasıyla birlikte Taksim Meydanı’nda toplanan kalabalık ıslıklar ve alkışlarla yeni yılı karşıladı.

İSTANBUL- Kentteki kutlamaların dikkat çeken yerlerinden biri de Taksim Medyanı oldu. Taksim’de geçen yıllara oranla daha az coşkulu bir yeni yıl kutlaması yaşandı. Meydan da Suriyeli mülteciler ve turistlerin de yoğun olduğu görülürken insanlar dolasıya eğlendi. Bazı vatandaşlar dilek fenerleri uçurdu.

FOTO:DHA Konyalılar, müzik eşliğinde gecenin geç saatlerine kadar eğlendi

KONYA-Binlerce kişi 2015′e veda edip, yeni yılı coşkuyla kutlarken, aynı saatlerde Anadolu Gençlik Derneği tarafından Mekke’nin Fethi ve Gençlik Gecesi düzenlendi. Eğlence merkezlerinde buluşan binlerce kişi 2015′ye veda ederken, 2016 yılını coşkuyla kutladı. .

FOTO:DHA Konya’daki Mekke’nin fethi anma törenine çok sayıda vatandaş katıldı.

Yılbaşının kutlandığı aynı saatlerde Konya Büyükşehir Belediyesi Spor ve Kongre Merkezi’nde Mekke’nin Fethi’nin 1385′inci yıldönümü kutlandı. Gecede, Türk ve yabancı hafızlar tarafından Kuran-ı Kerim okundu.

FOTO:DHA Şampanyaların patlatıldığı kutlamalarda sarmaş dolaş olan yerli ve yabancı turistler Türk Pop müziği ile unutamayacakları bir yıl başı gecesi geçirdiler.

NEVŞEHİR- Kapadokya Bölgesinde 2015 yılına yer altı eğlence merkezlerinde elveda eden yerli ve yabancı turistler, 2016 yılının ilk dakikalarından itibaren coşkulu kutlama ile yeni yıla merhaba dediler.

FOTO:DHA Manisalılar dansözlü eğlenceyle yeni yıla merhaba dedi

MANİSA-Vatandaşlar yeni yılda eğlence mekanlarına akın ederken, saatler 00.00′ı gösterdiğinde ise vatandaşlar hep bir ağızdan ‘Hoş geldin 2016′ dedi.

FOTO:DHA Vanlılar 2016′ya dansözler eşliğinde girdi.

VAN-Güneydoğu kenti Van’daki bazı eğlence mekanlarında da yeni yıl partisi vardı

FOTO:DHA Sevilen müzik grubu “Athena” sahneye koyulan ısıtıcılarla ısınırken, hareketli parçalarıyla da meydanı ısıttı.

İZMİR- İzmirliler 2016 yılına Büyükşehir Belediyesi’nin Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlediği Athena konseri ve yeni yıl partileriyle girdi. Hava sıcaklığının eksi dereceye düşmesine rağmen binlerce İzmirli Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı.

FOTO:DHA Diyarbakır yeni yıla silah seslerinin gölgesinde girdi. Bölge sakinleri polislere tatlı dağıttı

DİYARBAKIR-Bölgedeki sokağa çıkma yasakları ve yaşanan çatışmalar nedeniyle yeni yıla kutlama yapılmadan girildi. Sokağa çıkma yasağı bulunan Sur İlçesi’nde görevleri başındaki polislere Emniyet Müdürü Adnan Taşdan, tatlı gönderirken, ilçeden gece boyunca patlama ve silah sesleri yükseldi.

FOTO:DHA Kendilerini ’365 Gün Denize Girenler’ diye adlandıran grup, 25 yıldır yeni yıla denize girme geleneklerini bu yıl da bozmadı ve Konyaaltı sahilinde denize girerek 2016′yı karşıladı.

ANTALYA- Çeşitli meslek kuruluşlarına mensup ve emeklilerin oluşturduğu yaklaşık 20 kişilik grup, her yıl olduğu gibi bu yılbaşı gecesi de geleneklerini bozmadı. Dünyaca ünlü Konyaaltı Plajı’na gelen ’365 Gün Denize Girenler’ grubu, sahilde buluşarak önce ateş yaktı, ardından koyu bir sohbete başladı. Kentin simgelerinden portakal ve mandalina ağaçlarını kumsala diken Antalyalılar, saatler 24.00′ü gösterdiğinde mayolarını giyerek denize girdi.

FOTO:DHA Zonguldak’taki maden işçileri yeni yıla yerin yüzlerce metre altında girdi.

ZONGULDAK-Maden işçileri her yıl olduğu gibi 2016′ya da iş başında girdiler.

FOTO:DHA Hakkarili çocuklar yeni yıla sokaklarda oynayarak girdi.

HAKKARİ- Son 6 ayı çatışmaların gölgesinde ölümle burun buruna geçiren Hakkarili minikler ise yılbayı gecesinde sokaklarda doyasıya eğlendiler,

Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim