2015 NİSAN’DA MEMUR ALIMI FAZLA OLACAK

2015-1 memur alımları bu yıl seçimlerden dolayı Nisan ayına kadar çekildi. Tüm kamu ve kuruluşlar 20 Mart’a kadar kendilerine lazım olan memur sayılarına DPB’ye bildirecekler ve daha sonradan alımlar yapılacaktır. Aynı zamanda bu yıl KPSS ve EKPSS yerleştirmeleri aynı zamanda yapılacak ve Nisan ayındaki alımlarda çok ciddi bir memur alımı gerçekleştirilmesi beklenmektedir.


36 BİN KADRO KURUMLARA DAĞITILDI

 

2015 bütçesine göre bu yıl için ilave 36 bin atama izni verilmişti. DPB tarafından yapılan duyuruda 36 bin kadronun 1217si kurumlara dağıtıldı diyebiliriz. Diğer kalan sayı ile ilgili henüz bir açıklama yapılmadı.

 

SERBEST KADROLAR MEMUR ALIMINI ARTIRACAK

 

2015 Nisan ayında yapılacak olan memur alımı, kadroların serbest bırakılması ve kamu ve kuruluşlarının da serbest kadrolar bulunması nedeni ile etkilenecektir. DPB’ye bildirmek sadece yeterli olacağı için atamalar bütçe sınırı olmadan rahatça gerçekleştirilecektir.

 

Kısaca durumu özetleyecek olursak, birçok kişi karamsar bir şekilde atamaları beklerken aslında iyi haber geldi diyebiliriz. Sağlık Bakanlığının Mart ayında yapması planlanan merkezi atama iptal edilip bu atama Nisan ayına alınmıştır. Ayrıca Nisan atamasının Haziran ile birleşmesi ve aynı zamanda EKPSS ile de birleştirilmesi atamaları biraz daha rahatlatmış ve kolaylaştırmıştır. Bu Nisan ayında 20 bine yaklaşık memur alımı gerçekleşeceğini şimdiden rahatça söyleyebiliriz. 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim