Öğretmen Diyarı

2014 yılı Emekli Maaş ve İkramiyeler!

Toplu sözleşme görüşmelerinden 2014 yılı için 175 TL’lik taban aylık artışı kararı çıkması, Devlet memurlarının 2014 yılında alacakları emekli aylığı ve emekli ikramiyesimiktarlarını da etkileyecek.


2014 yılında memurlara yapılacak zammiktarının da görüşüldüğü toplu sözleşmegörüşmelerinde, taban aylıkta 175 TL artış yapılması kararının verilmesi, 2014 yılında emekli olacak Devlet memurlarının alacakları emekli aylık ve ikramiyesinin miktarını daetkileyeceğinden, bazı unvanlarda buetkinin ne kadar olacağını görebilmek amacıyla memurunyeri.com olarak yaptığımız çalışmada aşağıdaki sonuçlara ulaşılmıştır.


Çalışmada, 2013 yılı ikinci altı ayı için geçerli olan katsayılara göre alınabilecek emekli aylık veikramiyesi ile 175 TL taban aylık artışı sonrası 2014 yılı içerisinde alınabilecek maaş veikramiye miktarları ayrı ayrı karşılaştırılmıştır.

TABAN AYLIKTAKİ 175 TL BRÜT ARTIŞIN EMEKLİ AYLIK MİKTARINA ETKİSİ

\"2014-emekli-maas-cetveli-1\"

TABAN AYLIKTAKİ 175 TL BRÜT ARTIŞIN EMEKLİ İKRAMİYESİNE ETKİSİ

\"2014-emekli-maas-cetveli-2\"

NOT:

**Emekli aylığının %4 oranındaki ek ödemeler hesaplamaya dahil edilmiştir.


**Unvanlar ve eğitim durumları örnek olarak seçilmiştir. Aynı unvan için farklı eğitim durumları ile farklı aylık ve ikramiye tutarları söz konusu olabilecektir.


**Emekli keseneğine esas aylık derece ve kademeleri 30 hizmet yılı üzerinden örneklik teşkil etmesi bakımından tahmini olarak kullanılmıştır. Bu nedenle hizmet yılları ile derece ve kademeler arasında memurlara göre farklı durumlar söz konusu olabilecektir.

 

memurunyeri.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol