Öğretmen Diyarı

 2014 yılı çocuk ve aile yardımı ücreti ne kadar ?
4/C’lilerin uzun bir süredir beklediği güzel haber geldi. 4/C’lilerin alacağı ailer yardımı ve çocuk yardımı ücretleri belli oldu.

 

 

 

14 Şubat 2014 CUMA

 

Resmi Gazete

 

Sayı : 28913

 

TEBLİĞ

 

Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığından:

 

İŞVEREN UYGULAMA TEBLİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

 

YAPILMASINA DAİR TEBLİĞ

 

MADDE 1 - 1/9/2012 tarihli ve 28398 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan İşveren Uygulama Tebliğinin ”7.7-Kısmen Prime Tabi Tutulacak Kazançlar” başlığı altında yer alan, ”7.7.2-Çocuk Zammı (Yardımı)” başlığı altında düzenlenen kısmının birinci paragrafına, ”çocuk başına 16 yaşından büyükler için belirlenen asgari ücretin % 2′si” ibaresinden sonra gelmek üzere; , 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (C) bendi kapsamında çalışan sigortalıların aynı şartları haiz her bir çocuğu için % 4′ü” ibaresi eklenmiştir.

 

MADDE 2 - Aynı Tebliğin “7.7-Kısmen Prime Tabi Tutulacak Kazançlar” başlığı altında yer alan, “7.7.3-Aile Zammı (Yardımı)” başlığı altında düzenlenen kısmının birinci paragrafına, “16 yaşından büyükler için belirlenen asgari ücretin %10′u” ibaresinden sonra gelmek üzere; “, 657 sayılı Kanunun 4 üncü maddesinin birinci fıkrasının (C) bendi kapsamında çalışan sigortalıların aynı şartları haiz eşi için % 20′si” ibaresi eklenmiştir.

 

MADDE 3 – Bu Tebliğ yayımını izleyen aybaşından itibaren yürürlüğe girer.

 

MADDE 4 – Bu Tebliğ hükümlerini Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı yürütür.

kaynak:memuruz.net

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim