Bu haber kez okundu.

2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası Türkiye Basket Maçları Programı

Slovenya'da 4 Eylül Çarşamba günü başlayacak 2013 Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda mücadele edecek olan Türkiye, Avrupa Şampiyonası finallerinde 40 farklı rakiple karşılaştı. 

Milliler, ilk kez 1949 yılında katıldığı 6. Avrupa Şampiyonası'ndan bugüne dek finallerde 40 farklı rakiple oynarken, en fazla 14 kez ile Fransa ile karşı karşıya geldi. 

Fransa karşısında finallerde başarılı sonuçlaralamayan Türkiye, 14 maçın 12'sinde salondan yenilgiyle ayrıldı. 

İtalya ile 11 kez oynadı 

''12 Dev Adam'', D Grubu'ndaki rakiplerinden Avrupa Şampiyonası finallerinde en çok İtalya ile karşılaştı. 

İtalya ile bugüne dek Avrupa Şampiyonası'nda 11 kez karşı karşıya gelen milliler sadece 1 galibiyet alırken, 10 kez yenildi. 

Grubundaki rakiplerinden Yunanistan ile 7 kez Avrupa Şampiyonası finallerinde karşılaşan Türkiye, 2 galibiyet aldı, 5 maçta salondan yenilgiyle ayrıldı.  

Finlandiya'ya üstünlüğü var 

A Milliler, grupta ilk maçında karşılaşacağı Finlandiya ile ise 6 kez finallerde rakip oldu. Türkiye, rakibi karşısında 5 galibiyet, 1 yenilgi aldı.  

Avrupa Şampiyonası'nda 3 kez karşılaştığı Rusya karşısında galibiyeti bulunmayan A Milli Basketbol Takımı, İsveç ile yaptığı 2 maçı da kazandı.

"12 Dev Adam", Slovenya yolcusu 

A Milli Basketbol Takımı, 4-22 Eylül tarihlerinde düzenlenecek 2013 Avrupa Şampiyonası'na katılmakiçin yarın Slovenya'ya gidecek. 


İstanbul'daki hazırlıklarını bugün tamamlayacak ay-yıldızlı ekip, yarın öğle saatlerinde Atatürk Havalimanı'ndan kalkacak uçakla Slovenya'ya hareket edecek. 

"12 Dev Adam", Avrupa Şampiyonası ilk turunda Finlandiya, İsveç, Yunanistan, Rusya ve İtalya ile D Grubu'nda Koper kentinde mücadele edecek. 

Kadro 

Başantrenör Bogdan Tanjevic yönetimindeki A Milli Takım'ın Avrupa Şampiyonası kadrosunda şuoyuncular yer alıyor

Ender Arslan, Doğuş Balbay, Sinan Güler, Serhat Çetin, Ömer Onan, Hidayet Türkoğlu, Emir Preldzic, Ersan İlyasova, Kerem Gönlüm, Semih Erden, Oğuz Savaş, Ömer Aşık. 

Maç programı 

A Milli Takım'ın, Avrupa Şampiyonası D Grubu'ndaki maçlarının (TSİ) programı şöyle: 


4 Eylül Çarşamba: 

15.30 Türkiye-Finlandiya 

5 Eylül Perşembe: 

18.45 İtalya-Türkiye 

7 Eylül Cumartesi: 

22.00 Türkiye-Yunanistan 

8 Eylül Pazar: 

22.00 İsveç-Türkiye 

9 Eylül Pazartesi: 

22.00 Türkiye-Rusya

BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber