Öğretmen Diyarı

"2010 KPSS’yle Atananların Tamamı Atılsın" Diyenleri Kınıyoruz
Başbakan Binali Yıldırım bir televizyon kanalında yaptığı açıklamada; Ya bir yasa düzenleyeceğiz bu mahkeme kararını etkisiz hale getireceğiz ya da mahkeme kararını uygulayacağız, 86 bin kişinin iş akdini feshedeceğiz. Burada şunu da yapmamızın daha doğru olacağını düşünüyorum, ben Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımıza da bunu söyledim, şunu yapmak daha doğru, bunların sınavlarını incelemek lazım, yani bu kadarın tamamı mı acaba soruları aldı, yoksa bunların içinde FETÖ terör örgütünün hedef kitle olarak gördüğü belirli bir grup mu? Onlar belli olur. O geriye yönelik sınav sonuçlarına bakılır, orada bu işin failleri kimse onlar ortaya çıkarılır, diğerleri bu işten muaf tutulur.” şeklinde bir açıklama yaptı. Ondan önce DPB’de konuyla ilgili bir çalışma yapılacağını açıklamıştı.

Kurunun Yanında Yaş da Yanmaması İçin Ne Yapılmalıdır?

1) 2010 KPSS’de kopya çektiği sabit görülen veya şüpheli olanların memuriyetine son verilerek hakkıyla atananların hakkı korunmalıdır. Yani 150 bin kişinden bahsediliyor, yasal düzenleme yapılmama ihtimalini konuşmak bile ürkütücüdür.

2) 2010 KPSS iptaliyle FETÖ davası birleştirilecekse bu yapıya mensup kişilerin kamudan uzaklaştırılması ve sadece 2010 değil, tüm atama dönemlerinde şaibeli olanlar, suça karışmış olanlar veya örgüt üyesi olanların işine son verilmelidir. Hatta mülakatla alımlarda kamuya atanmış FETÖ üyelerinin hepsi kamudan atılmalıdır.


 3) Gerek 2010 KPSS iptali gerekse FETÖ kapsamında suçlu olanların memuriyetten atılarak hakkıyla, emeğiyle atananların bir an önce rahatlatılması lazım. 2010 iptaliyle birlikte gece gündüz ağlayanlar var, psikolojisi bozulanlar var. Yasal düzenlemelerin hızlıca yapılması on binlerce öğretmeni, memuru, işçiyi rahatlatacaktır.

Özetle; 

Paralel yapı ve FETÖ; sadece devlet kurumlarına saldırmakla kalmamış, sınavlarda hilenin yanı sıra mülakatla atamalarda kamuya kendi adamlarını doldurmuştur. Bunun cezasını namusuyla, şerefiyle oturup KPSS’ye çalışıp da hakkıyla atanan kamu personellerimiz çekmemelidir. Gece gündüz demeden KPSS’ye emek veren ve açılan kadrolara hakkıyla atanan kamu personellerinin güvencesi devlettir. Devletin adaleti sağlayacağına inancımız tamdır. 2010 KPSS’yle atananların rahat olmasını öneriyoruz ve tamamı işten atılsın da yerine bizleri alsın diyen bencil insanları da kınıyoruz. 


Kaynak:   “www.kamupersoneli.net” 
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Gülin 1 yıl önce

Peki 2010 da atanabilecekken birkaç puanla atanamayanlar ne olacak onlarıda düşünmeli asıl mağdur onlar haksız yere yerleşemeyenler

Avatar
sevda 1 yıl önce

Evet bende bi kacpuanla yerlesemeyenlerdeyim magduruz incelenmesini istiyoruz haksizlik olabilir :(

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim