Öğretmen Diyarı

2010 KPSS\'yi soruşturan savcıya tehdit

NAZİF KARAMAN


Paralelörgütün en çok korktuğu dosyalardan biri olan 2010 KPSS soruşturması ile ilgili çok önemli bir gelişme yaşandı. Sonuna yaklaşılan soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman, tehdit ve şantaja maruz kaldı. Erkman, çocukları ile tehdit edildi. Polis ve zabıt katibi tarafından tutulan tutanağa göre, Paralel Yapı'nın KPSS sorularını yandaşlarına sızdırdığı gerekçesiyle başlatılan soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcısı Yücel Erkman dün de Ankara Adliyesi'ndeki odasında çalışmalarını sürdürdü.


'ÇOCUKLARIN ÜZÜLMESİN'


Erkman'ı saat 15.51'de cep telefonundan arayan bir kişi, "Yücel Savcım bir iki şey söyleyeceğim. Birkaç bilgi vereceğim" dedi. Telefondaki meçhul ses Erkman'a şunları söyledi: "Kim olduğum önemli değil. Anayasa Mahkemesi (AYM), sulh cezaları iptal etmiş. Bilgin var mı? ... Çoluğun, çocuğun, ne... üzülsün, ne ... üzülsün. Sen bunları yaz bir tarafa, akıllı ol tamam mı?" Cumhuriyet Savcısı Erkman bu tehdit ve şantaj içerikli telefon üzerine şoke oldu. Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak'a bilgi veren Erkman'ın şikayeti üzerine soruşturma başlatıldı.

ALDI, ARADI, KAPATTI


Edinilen bilgiye göre, tehdit eden kişiyi bulabilmek için kapsamlı çalışma yürüten polisin tespitlerine göre, Erkman'ın arandığı numara, hiç kullanılmamış yeni bir hat. Kullanılan akıllı telefonun da yeni olduğu belirlendi. Aramanın ise Ankara Çukurambar'dan yapıldığı ortaya çıktı.


ESRARENGİZ SALDIRI


KPSS soruşturması kapsamında gerçekleştirilebilecek olası bir operasyonu engellemeye çalışan Paralel örgütün korkulu rüyası haline gelen Erkman'ın yakın çevresine yönelik bir olay da mercek altında. Birkaç gün önce de Erkman'ın eski eşine ait aracın, 24 saat güvenlikli sitede park halindeyken camlarının kırıldığı ve kaportasına zarar verildiği belirtildi. Emniyet bu olayı da araştırıyor. Ancak araca kim ya da kimlerin zarar verdiği konusunda henüz somut bir bilgiye ulaşılamadı.


\"Sabah\"
 
memurlar.net

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim