Öğretmen Diyarı

2010 KPSS’de Kopya Çekenler Yüzünden Kamuya Yerleşemeyen Adaylar Bir An Önce Atanmalıdır

Öncelikle bu eleme delillere dayanılarak yapılmalı, yeni hak gasplarına sebebiyet verilmemelidir.

Diğer yandan, 2010 KPSS’de soruları çalıp kopya çekerek kamuya haksız bir şekilde yerleşen adaylar yüzünden sınavı kaybeden ve kamuya yerleşemeyen kişilerin yıllardır yaşadıkları hak kayıpları telafi edilmelidir. Söz konusu mağdur adaylar eğer hala kamuya yerleşemedilerse puan ve tercihlerine göre öncelikli olarak atanmalıdır.

Gerek soruları çalarak atananlardan gerekse de buna sebebiyet veren sorumlulardan hesap sorulmalıdır. Hak kaybına uğrayan adayların maddi-manevi bütün zararları titiz bir değerlendirme ile muhakkak sûrette bir an önce tazmin edilmelidir.

SAĞLIK İLKE-SEN olarak yılları bulan bu adaletsizliğin çözümüne dönük gelişmelerin takipçisi olacağız.

SAĞLIK İLKE-SEN YÖNETİM KURULU

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
murat göçer 1 yıl önce

Sesimize ses kattiginiz için çok teşekkür ederiz bizler 6 yıldır devamından VE hakkimizdan vazgecmedik vazgecmeyecegiz facebookta toplandık sesimizi duyurmaya çalışıyoruz imza kampanyası başlattık sayın sayfa yöneticileri imza kamoanyamizada destek vermeniz bizi dahada güçlü kılacaktır herşey için teşekkür ederiz sayfa yöneticileri ve Sağlık İlke sen

Avatar
Eda Çapar 1 yıl önce

2010 kpss sınavında 87 netle açıkta kaldım. Fetocu hırsızlar yüzünden standart sapmalar düştü ve bizlerin puanları da düştü. Ben sanat tarihçi yim. Sorular calinmasaydi puanim daha yüksek gelecekti ve o yıl atanabilecektim. Benim çektiklerimin bedelini kim ödeyecek? ? Adalet istiyoruz

Avatar
mağdur sosyalci 1 yıl önce

Altı yıldır emeklerimiz gasp ediliyor biran önce haklarımızın iadesini istiyoruz

Avatar
Semra 1 yıl önce

Bu bosalan kopyaci hirsizlarin yerine gercek hak sahibi olan bizlerin atamasi biran once yapilmalidir..puanlarimuz hesaplanirsa goreceklerki hakkimuzla atanmis olacakktik malesef 6 yilimizi gasp ettiler..devletimiz bize ivedilikle hakkimizi vermelidir..

Avatar
Fehime Gözen 1 yıl önce

yılların kaybı,kaybedilenlerin kaybı çok fazla..evet bu örgütün geride bıraktığı çok mağdur var ve yetkililer bunun telafisini gidermeye çalışıyorlar.işte biz de bunların bir parçasıyiz ve mağduriyetinizin bir nebze de olsa giderilmesini istiyoruz.şu bir gerçek ki kopya çektiği gerekçesiyle boşaltılan kadrolar bizim hakkımız.gereğinin yapılmasını yetkililerden rica ediyoruz..

Avatar
ttetik 1 yıl önce

Nasıl ordudan atılan polis kolejlerinden atılanlara iadei itibar verilecekse biz 2010 kpss de kopyacılar yüzünden çalınan 6 yılımız heba olan atanamamış mağdurlara da hakkımız verilmelidir yoksa çocuğumun hakkı emeklerimiz haram olsun yetkililer bizi duymalı

Avatar
bsevciler 1 yıl önce

Hakkımız olanı istiyoruz sadece.fazlasını değil! 6 yıl önce gy gk kısmında da kopya var dediğimizde bizi duymazdan gelenler bugünde mi sesimizi duymamazliktan gelecekler!sağlık ilke sen'e düşünceli yazılarından dolayi çok teşekkür ederiz.ancak ben bu ülkede hakkımizin sürekli yenmesinden çok sıkıldım artık. Şunu merak ediyorum.eğer Türkiye'deki davalardan herhangi bir sonuç çıkmaz ve bizim için bir adım atılmaz ise AİHM 'ye tazminat davası açabilir miyiz? Sonuçta sınav için bir para ödedik ve geçerliliği bile yok şu an.96 net yaptım gy gk kısmından ama atanamamis durumdayım.hepsi bu organize kopyacilar ve bunlara engel olmayanlar yüzünden.
Saygilarimla

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim