Öğretmen Diyarı

2010 KPSS\'de cevaplar da çalınmış!

2010 KPSS skandalına ilişkin 19 ilde belirlenen adreslere yapılan eşzamanlı operasyonlarda hakkında yakalama kararı çıkarılan 82 kişiden 75'i gözaltına alınmıştı. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturmada 2010'daki KPSS'de 100 üzeri net doğru yapan 3 bin 227 kişi tespit edilmişti.


62 şüpheliden 32'si tutuklandı, 30'u adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.


ATAMALARIN TAMAMI ORGANİZEKPSS operasyonu paralel yapının Milli Eğitim içinde nasıl yapılandığını da ortaya çıkardı. Paralel yapı milli eğitim camiasının içerisinde bir şura oluşturmuş. Şuranın başında ise başimam olarak C.K. isimli kişi görevlendirilmiş. Bu kişiye bağlı olarak 9 imam belirlendi. Milli Eğitim içerisindeki il müdürlerinden, öğretmenlere kadar tüm atamalar bu şuranın onayına sunuldu. KPSS operasyonunun başlamasıyla başta C.K. olmak üzere tüm imamların yurtdışına kaçtığı tespit edildi. İmamlar hakkında yakalama kararı çıkarıldı.


HAZIRA KONMUŞLARSoruları çalarak kendi adamlarına dağıtan paralel yapı bununla da yetinmemiş. Soruşturmayı yürüten polis birimlerinin yaptığı incelemede bir şok detay daha ortaya çıktı. Paralel çete sadece soruları değil cevaplarını da çalarak yandaşlarına vermiş.


YÖK'TEKİ REKTÖR İMAMKPSS operasyonunun firarilerinden biri de Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan. Soruların çalınmasında aktif rol alan YÖK imamı Tekalan, paralel yapının uyarısı üzerine 22 Şubat'ta kaçmış. Üniversite olayı kamufle etmek için sitesine şöyle bir açıklama koydu: Rektörümüz Fatihli öğrencilerin dünyanın değişik üniversitelerinde öğrenim görmelerini kolaylaştırmak amacıyla dünyanın önemli üniversitelerini ziyaret ediyor.

\"Akşam\"

 


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol