Öğretmen Diyarı

2010 KPSS Usülsüzlükleri Yüzünden Tedavi Gördü!
Memur adaylarının KPSS'de atanamamaktan dertliği olduğu açık, lakin bir kişi var ki, KPSS pskolojisinden kurtulmak için 2 sene boyunca destek aldı. 

2010 KPSS sınavında kopya çekildiği için çoğu aday, atanma şansı olsa dahi bu sanşını kopyacılar yüzünden kaybetti. Çoğu adayın yerine kopya ve usülsüzlük ile sınavı kazanan adaylar memur oldu. 

O sınav ile memur olan kişiler 2016 yılına kadar memuriyetine devam etti. Ta ki, 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ darbe girişimi yapana kadar. Darbe girişimi için devam eden soruşturmalarda 2010 KPSS sınavının kanıtları da ortaya çıktı. Şimdi o usülsüzlükleri yapan memurların ne olacağı belli değil. 2010 senesinde kopyacılar yüzünden atanamayan adayların da akıbeti net değil.

Eski Milli Judocu olan Gül Zeybek, 2010 KPSS sınavı sonrasında uzülsüzlükler nedeni ile pskolojik olarak büyük sıkıntılar yaşadığını anlatmıştı. 
2010 senesinde sadece şüphe olan, 2016 Temmuz'unda ise kesinleşen 2010 KPSS usülsüzlükleri hakkında milli judocumuz işte bunları anlattı;
"Kesin atandığımı düşündüm. Çünkü ilk defa matematikten bu kadar net yapmıştım. Tarihten hepsi doğruydu. Türkçe aynı şekilde iyiydi. Coğrafya ve eğitim bilimlerinde netlerim çok yüksekti. Çok iyi puanlar beklerken bana 69 geldi. O sene atanamadım. O sene atanamamanın şokunu halen yaşıyorum. O sene gecemi gündüzüme katmıştım ders çalışmak için. Sabah 5'te kalkıp soru çözüyordum. Dışarı bir çay içmek için bile adım atmıyordum. Tamamen hayatım bitmişti. Bir sene boyunca bu sınava odaklanmıştım. Bu kadar net varken nasıl olur düşük puan alırım? Yıllar sonra sınavda usulsüzlük yapıldığı, bazılarının hak etmeden kazandığı ortaya çıktı."

2010 KPSS sınavı usülsüzlükleri nedeni ile memur olamayan Zeybek, şimdi organik ürün satıyor;
 "Sınavda yaşadığım travmadan sonra şizofren derecesine gelecek kadar bir tanı konuldu. Bu 2010 yılında oldu zaten. Bunu atlatmam 2 yılımı aldı. Şu anda gıda sektörüyle uğraşıyorum. Liseden gıda bölümü mezunuydum. Organik ekmek, yumurta, erişte gibi ürünler satıyorum. Dedelerimizin, ninelerimizin sağlık mirasını gençlere, çocuklara aktarmaya çalışıyorum" 

Kaynak: Kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim