Öğretmen Diyarı

2010 KPSS Sınavı Mağdurlarına Öncelik Tanınacak mı?
CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker KPSS mağdurlarının halinin ne olacağını sorguladı. 

2010 KPSS sınavında genel kültür ve genel yetenek bölümlerinde usülsüzlük yapıldığını kesinleşti ve kişiler tespit edildi. Bu sırada o dönemde KPSS sınavında yeterli puanı almış fakat, devlete kopya atananlar nedeni ile geride kalıp atanamamış olan çok sayıda mağdur bulunmaktadır. 

2010 KPSS mağdurlarının ne olacağı, onlara tekrar bir şans verilip verilmeyeceği henüz net değildir. Bununla birlikte 2010 KPSS mağdurlarının bekleyişi devam etmektedir. Bununla ilgili haberlerimizi yapıp 2010 KPSS MAĞDURLARININ sesi olmaya çalışıyoruz. Bu konudaki haberimiz için lütfen TIKLAYINIZ.

CHP Burdur Milletvekili ve TBMM Çevre Komisyonu üyesi Dr. Mehmet GÖKER, Başbakan Binali Yıldırım'a yönelik bir soru önergesi hazırladı. Önerge kapsamında 2010 kpss adaylarının ne olacağına yanıt aradı Göker.


 Göker 2010 KPSS hakkında  “Bunun nedeni sınavda yapılan netlere rağmen standart sapmanın son derece düşük olması ve puanların beklenenin çok altında gelmesidir.  Çünkü söz konusu sınavda pek çok kişi tabiri caizse üstün başarı göstermiştir. Bunun nedeni daha sonra anlaşılmıştır. Sınavda soru hırsızlığı yapılmış ve kopya çekilmiştir.” açıklamasını yaptı. 


Ve Binali Yıldırım'dan bunların cevabını rica etti;
*Soru hırsızlığından dolayı boşalan kadrolara, 2010 yılında KPSS ye girip hiçbir yere atanamayanlar için bir öncelik tanınması düşünülmekte midir?
*2010 yılındaki KPSS puanlarıyla, hangi Bakanlığa kaç kişilik alım yapılmıştır? 
*İşten çıkarılan 13.000 kişinin kaç tanesi 2010 yılında aldığı KPSS puanı ile işe yerleştirilmiştir?
*İptal edilen puanların ardından değişen standart sapmayla 2010 yılındaki KPSS puanlarının yeniden hesaplanmasına yönelik bir çalışma var mıdır?
*Polislik sınavları, zabit katipliği, gardiyanlık, itfaiye erliği, zabıtalık  ve benzeri yaş sınırı olan kadrolar için, 2010 yılında KPSS mağdurlarının yaşları dikkate alınarak yaş sınırlamasına takılmasının engellenmesine yönelik olarak  bir düzenleme yapılmasını gündeminize alacak mısınız?

Kaynak: Kpsscafe.com.tr

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Songül Akkoca 1 yıl önce

Biz adalet istiyoruz,hakkımızı istiyoruz.Yıllardır maddi ve manevi sıkıntılar yaşıyoruz.Fetö bizi perişan etti.Bizim yanımızda olup haber yaptığınız için teşekkür ediyoruz.Emeğinize sağlık.İyi yayınlar.

Avatar
Elif Turker 1 yıl önce

Ben 97 net yapıp açıkta kalan bir Çevre Mühendisiyim. Sınava girdiğim dönemde zorlu bir hamilelik sürecindeydim ona rağmen çok üstün bir başarı sergiledi. Ama malesef hakkım gasp edildi. 6 yıldır memur olmam gerekirken hala işsizim.Sadece hakkım olanı istiyorum. ADALET ISTİYORUM.

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim