Öğretmen Diyarı

2010 KPSS Mağdurlarına Hak Tanınacak Mı?
İptal Edilen 2010 KPSS ile atanan ve kopya çektiği tespit edilen memurların iş akdine son verilmesi ile ilgili Bakanlar Kurulu kararı Resmi gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Kısa zaman önce 2010 KPSS GY-GK bölümünün iptali ile birlikte söz konusu sınava ait puanlarla atanan memurların durumu şaibeli duruma düşmüştü. 


   AK Parti TBMM Grup Toplantısında konuşan Binali Yıldırım, konu ile ilgili olarak kopya çekerek atandığı tespit edilen memurların iş akdine son verilmesi ile ilgili çalışmaların olduğunu dile getirmiş, bugün yayımlanan Resmi Gazete'de yer alan KHK ile birlikte ilgili sınavla atanan ve kopya çektiği tespit edilen memurların tüm haklarının elinden alınacağı bildirilmişti.  Peki 2010 KPSS ile atanamayan yüzbinlerce mağdur? Bununla ilgili herhangi bir açıklama gelecek mi? 

Bir başka KPSS heyecanı yaşayamamış belki de yüksek puanlarına rağmen kopyacılar yüzünden atanamamış vatandaşlarımız ne olacak? onlara tekrar bir atama şansı açılabilir mi? Şimdilik zor görünüyor.  Fetullahçı Terör Örgütü'nün millete verdiği zararın boyutu her geçen gün daha belirgin hale geliyor. Binlerce kişi belki son umut olarak 2010 KPSS 'ye girmiş ve atanamamıştı. Hükümet cephesinden konuyla ilgili net bir açıklama gelmezken, en net açıklama Başbakan Yıldırım'dan gelmiş " Bunlar sizlerin de hakkınıza girdi, 2010 'da soruları çalarak memur oldular" demişti. 

Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim