Öğretmen Diyarı

2010 KPSS Mağdurları için Bir Çalışma Yapılacak Mı?
2010 KPSS MAĞDURLARI İÇİN BİR ÇALIŞMA VAR MI?

2010 Kamu Personeli Seçme Sınavı'nın iptal edilmesi ve kamuya FETÖ'den aldığı sorularla sızdığı tespit edilen memurların işine son verilmesi için tüm çalışmalar yapıldı. Yakın zaman içerisinde çıkarılan KHK ile birlikte ilgili sınavda aldığı puanla Kamu kurum ve kuruluşlarına atanan kişilerin memuriyetten çıkarılması için gerekli düzenleme yapılmıştı.

13 BİN KOPYACI İÇİN KHK YOLDA

2010 KPSS ile atananlar arasından 13 bin kişilik listenin Devlet Personel Başkanlığı'na bildirildiği öğrenilirken, söz konusu kopyacıların memuriyetten atılmaları için KHK bekleniyor. 

 

HERKES MAĞDURLARI DİLE GETİRİYOR AMA KİMSE BİR ŞEY YAPMIYOR

Peki tüm bu çalışmalar devam ederken, ya 2010 KPSS ile atanamayanlar!  Hükümet cephesinden olsun, muhalefet cephesinden olsun herkes 2010 yılında büyük bir kesmin mağdur olduğunu dile getiriyor, "Bunlar soruları çalmış, bunlar kamuya sızmış, hain bunlar, hakkınızı yediler, " şeklinde açıklamalarda bulunuluyor. Ama atanamayanlar için herhangi bir düzenleme ya da müjdeli haber gelmiyor. 2010 KPSS'den sonra belki de maddi durumundan belki ailevi durumundan tekrar sınava giremeyen ve aldığı puanlar hainler tarafından hiç edilen kişilerin hakkı ödenecek mi? Bir çalışma yapılacak mı? Bakalım bunu ilerleyen günler gösterecek...

Kaynak: KAMUPERSONELİ.NET - ANKARA
Anahtar Kelimeler:
2010 KpssKpss Mağdurları

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim