Öğretmen Diyarı

2 belediyeye kayyum atandı
Kayyum olarak atanan Sur Kaymakamı Memduh Tura ile Silvan Kaymakamı Murat Kütük’ün önümüzdeki günlerde görevi devralacakları belirtildi.
Diyarbakır Valiliği, merkez Sur ile Silvan İlçe Belediyeleri’ne kayyum ataması gerçekleştirdi. Sur Belediye Başkanı Seyid Narin ile Silvan Belediye Başkanı Yüksel Bodakçı, ‘öz yönetim’ ilan ettikleri gerekçesiyle geçen yılın Ağustos ayında tutuklanmış ve İçişleri Bakanlığı tarafından görevlerinden alınmışlardı.
Diyarbakır 5’inci Ağır Mahkemesi’nde, ‘devletin birliğini ve ülkenin bütünlüğünü bozmak’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanan Sur eski Belediye Başkanı Seyid Narin ile 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde, ‘devletin birliği ve ülkenin bütünlüğünü bozmak’suçundan ağırlaştırılmış müebbet ve ‘terör örgütü propagandası yapmak’ suçundan da 1 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile yargılanan Silvan eski Belediye Başkanı Yüksel Boğdakçı, geçen Mart ayında tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmışlardı.
Diyarbakır Valiliği, Sur Belediyesi’ne kayyum olarak Sur Kaymakamı Memduh Tura, Silvan Belediyesi’ne de Silvan Kaymakamı Murat Kütük’ü atadı. Kaymakamlara görevleri tebliğ edilirken, önümüzdeki günlerde belediye başkan yardımcılarından görevi devralacakları belirtildi.

Kaynak: DHA
Anahtar Kelimeler:
belediyeye kayyum atandı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim