Bu haber kez okundu.

18 Nisan 2015\'ten önemli gündem başlıkları

1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Salacak'ta "51. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu" Tanıtım Etkinlikleri kapsamında basın turuna katılacak.


Erdoğan, Türk EDOK Muhabere Hizmet Destek Eğitim ve Kocaeli Garnizon Komutanlığı'nı, Kocaeli Valiliğini ziyaret edecek, Kocaeli Bilim Merkezi Açılışı ve Kocaeli Toplu Açılış Törenine katılacak, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanlığını ziyaret edecek, Haliç Kongre Merkezi'nde Siyer-i Nebi Yarışması Ödül Töreni'ne iştirak edecek.


(İstanbul/Kocaeli/12.00/14.15/15.15/16.30/18.00/20.00)


2- TBMM Başkanı Cemil Çiçek, "Emperyalizm ve Ermeni Meselesi" uluslararası sempozyumuna katılacak.


(Ankara/10.00)


YASAMA YÜRÜTME SİYASET


1- Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, AK Parti Bursa milletvekili adaylarının tanıtımı ve seçim startının verilmesi toplantısına katılacak.


Arınç ayrıca, Çerkes Kültür Derneği'nin 50. Yıl Kültür ve Sanat Gecesi'ne iştirak edecek.


(Bursa/14.00-20.00)


2- Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, Sakarya Üniversitesi 2. Ulusal Tıp Kongresi'ne katılacak.


(Sakarya/10.00)


3- AB Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, İstanbul'da AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı tarafından Sütlüce sahil yolunda düzenlenen ''AK Parti Beyoğlu Yeni Türkiye'ye Yürüyor'' etkinliğine ve AK Parti Beyoğlu İlçe Başkanlığı'ndaki kahvaltı programına katılacak.


(İstanbul/09.30/10.30)


4- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, OSB Güneş Santrali ve TEDAŞ Kayseri Bölge Koordinatörlüğü açılış törenleri ile AK Parti Kayseri milletvekili adayları tanıtım toplantısına katılacak.


(Kayseri/15.00/16.00/20.00)


5- Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti milletvekili adaylarının tanıtım programına, seçim irtibat bürosu açılışına ve kadın kolları yemeğine katılacak.


(Giresun/12.00/14.00/15.00)


6- Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, AK Parti Gaziantep milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına iştirak edecek.


(Gaziantep/15.00)


7- Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Kocaeli Bilim Merkezi'nin açılışına ve toplu açılış törenine katılacak.


(Kocaeli/16.30)


8- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti İzmir milletvekili adaylarının tanıtım toplantısına iştirak edecek.


(İzmir/15.30)


9- HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, genel seçim çalışmaları kapsamında İsviçre'de miting düzenleyecek.


(Zürih/14.00)


10- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu partisinin Rize İl Başkanlığınca düzenlenen milletvekili aday tanıtım törenine katılacak.


(Rize/15.00)


11- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Lykia World Hotel'de Genel Merkez Seçim İşleri Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısına katılacak.


(Antalya/10.00)


12- CHP Genel Başkan Yardımcısı Yakup Akkaya, TÜMTİS 29. Olağan Genel Kurulu'nda ve TEKSTİL-İŞ 13. Olağan Genel Kurulu'nda yer alacak.


(İstanbul/10.00/12.00)


DÜNYA-DİPLOMASİ


1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.


(Şam/Halep)


2- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.


(Erbil/Bağdat)


3- Suudi Arabistan öncülüğünde, Yemen'de Husi Ensarullah hareketine karşı başlatılan "Kararlılık Fırtınası" operasyonuna ilişkin gelişmeler takip ediliyor.


(Sana)


SPOR


1- Gürcistan'da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası'nın sekizinci ve son gününde erkekler 105 ve artı 105 kiloda, kadınlarda ise artı 75 kiloda madalyalar sahiplerini bulacak.


(Tiflis/11.00-19.00)


2- Spor Toto Süper Lig'in 27. haftasında Kardemir Karabükspor-Gençlerbirliği ve Kasımpaşa-Beşiktaş maçları oynanacak.


(Karabük/16.00/İstanbul/19.00)


3- PTT 1. Lig'in 28. haftasında Elazığspor-Denizlispor ve Antalyaspor-Giresunspor maçları yapılacak.


(Elazığ/14.00/Antalya/18.30)


4- Türkiye Basketbol Ligi'nin 27. haftasında 3 maç oynanacak.


- Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi Spor Toto play-off çeyrek final serisi ikinci maçlarında Orduspor ile Abdullah Gül Üniversitesi, Beşiktaş ile Fenerbahçe karşı karşıya gelecek.


(Ordu/14.00/İstanbul/15.00)


5- Voleybol Bayanlar Birinci Lig play-off 1. turunda 4 maç oynanacak.


- Erkekler Voleybol Birinci Ligi final etabı 1. devre ikinci günde Ziraat Bankası-Halkbank ve Galatasaray FXTCR-Arkas Spor maçları yapılacak.


(Mersin/14.00/17.00)


6- Voleybol Erkekler Birinci Ligi klasman etabı 1. devre maçları Atatürk Spor Salonu'nda başlayacak. Fenerbahçe-Beşiktaş ve İstanbul Büyükşehir Belediyespor-Maliye Milli Piyango karşılaşmaları yapılacak.


(İzmir/14.00/16.30)


7- Erkekler Hentbol Süper Lig play-off 1. turu 4. maçında Trabzonspor ile Büyükşehir Belediyesi Ankaraspor karşı karşıya gelecek.


(Trabzon/15.00)

 

\"Anadolu
 
 
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber