Bu haber kez okundu.

18 Haziran 2015'ten önemli gündem başlıkları

1- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mehmet Büyükekşi ve beraberindeki heyeti kabul edecek, CHP İl Başkanları Toplantısı'na katılacak.

 

(Ankara/12.00-13.00)

 

YASAMA YÜRÜTME SİYASET

 

1- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Kocaeli Valiliği şehit ve gazi yakınları iftar programına iştirak edecek.

 

(Kocaeli/20.43)

 

2- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Kozlu maden ocağında yer altında maden işçileriyle iftar yapacak.

 

(Zonguldak/20.38)

 

3- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, "Kadın Buluşması" etkinliğine katılacak.

 

(Van/17.00)

 

DÜNYA-DİPLOMASİ

 

1- Suriye'deki iç savaş ve bölgedeki yansımaları takip ediliyor.

 

(Şam/Halep)

 

2- Mısır'da darbeyle görevinden uzaklaştırılan seçilmiş Cumhurbaşkanı Muhammed Mursi ve İhvan üyeleri hakkında verilen idam kararının yankıları takip ediliyor.

 

(Kahire)

 

3- ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun DAEŞ hedeflerine düzenlediği hava saldırıları ve Irak'taki çatışmalara ilişkin gelişmeler izleniyor.

 

(Erbil/Bağdat)

 

4- Yemen'deki çatışmalar ve yaşanan gelişmeler takip ediliyor.

 

(Sana)

 

EKONOMİ

 

1- TÜİK, geçen yıl ile bu yıla ait "Merkezi Yönetim Bütçesinden Araştırma Geliştirme Faaliyetleri İçin Ayrılan Ödenek ve Harcamalar" başlıklı istatistikleri açıklayacak.

 

(10.00)

 

2- Merkez Bankası haftalık para-banka ve menkul kıymet istatistiklerini açıklayacak

 

(Ankara/14.30)

 

SPOR

 

1- 1. Avrupa Oyunları Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de devam ediyor.

 

- Plaj voleybolunda erkeklerde Hasan Mermer ve Selçuk Şekerci ikilisi E Grubu'nda, Engin Özbek ve Hakan Göğtepe çifti ise F Grubu'nda ikinci maçlarında sahne alacak.

 

(Bakü/08.00/16.00)

 

- Yol bisikletinde zamana karşı etabında Ahmet Örken ve Ayşenur Turgut yarışacak.

 

(Bakü/08.00/11.00)

 

- Boksta Cem Karlıdağ ilk tur maçında ringe çıkacak.

 

(Bakü/12.15)

 

- Atıcılıkta Türkiye, karışık takım trap disiplininde elemelerde boy gösterecek.

 

(Bakü/09.00)

 

- Tekvandoda Yunus Sarı ve Nur Tatar madalya arayacak.

 

(Bakü/08.00/10.15)

 

- Masa Tenisinde Melek Hu, 3. tur mücadelesi verecek.

 

(Bakü/10.00)

 

- Voleybol erkeklerde A Grubu'nda Türkiye ile Finlandiya karşılaşacak.

 

(Bakü/12.30)

 

- Erkekler serbest stil güreşte Münir Recep Aktaş, Yakup Gör, Ahmet Bilici ve Taha Akgül mindere çıkacak.

 

(Bakü/08.00)

 

Anadolu Ajansı
 
memurlar.net
BU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

öğretmen, eğitim, haber, meb, kamu, e okul, öğretmenler, sendika, psikoloji, sağlık, ekonomi, kamuhaber, meb haber, öğretmen haber, eğitim haberleri, öğretmen sorunları, eğitim psikolojisi, milli eğitim, kamu haber