Öğretmen Diyarı

15 Temmuz’da FETÖ’cü polislere ‘askere yardımcı olun’ talimatı verilmiş!..
Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi Komiser Yardımcısı Çağlar Aydın, darbe gecesi telefonuna “askerlere yardımcı olun, zorluk çıkarmayın” diye mesaj geldiğini itiraf etti. 16 Temmuz'da gözaltına alınan Aydın daha sonra çıkarıldığı 10. Sulh Ceza Hâkimliği tarafından tutuklandı. Aydın'ın ifadesine göre telefonuna yüklenen programın FETÖ'cülerin kullandığı ByLock olduğu anlaşılıyor.
PROGRAMI 2015'TE YÜKLEDİLER
FETÖ'cü komiser yardımcısının çarpıcı ifadeleri şöyle: “Geçen yıl ramazan ayında bir iftar yemeğine gittim. Telefonuma gizli bir program yüklediler. Ama telefonu senden alıyorlar. Kendileri yüklüyor programı. Ara kablo takıyor, USB'li o yüklüyor. ‘Buradan biz sohbet edeceğiz' dediler.
Atılan numarayı görmüyorsunuz yani mesajı kimin attığını görmüyorsunuz. Kime gittiğini bilmiyorsunuz. İsim yerinde böyle şifreli rakamlar harfler var. Programın yeni sürümü için bana oradan yazıldı. Beni bu Anadolu Yakası'ndan sorumlu abisi eczanesine götürdü. Orada tekrar sürümü güncellediler ve telefonumu geri verdiler. Herkes o kişiye abi diyordu. Komiserlerden sorumlu abi. Eczacı Habip E. sürekli ‘Bugün şu ayet ve hadis okunsun, Fuat Avni ne yazdı görüyor musunuz, kolumuz nasıl uzun' diye yazıyordu.”
ASKER VE MİT HAZIRLIK YAPIYOR
“2 ay önce asker ve MİT'in bir çalışma içinde olduğunu yazmıştı. Ben, asker ve MİT'in bize karşı yani Fetullahçılarla alakalı bir çalışması olduğunu zannetmiştim. Kısa süre sonra harekete geçileceğini yazmıştı. MİT'in wikileaks tarzı internete bilgi sızdıracağını yazmışlardı. Biz de oraya mesaj gönderebiliyorduk ama kimin ‘tamam' yazdığını bilemiyorsunuz. Orada 5-6 tane rakamlar var. Biri yazıyor sanki sana yazmış gibi ama başkaları da tamam diyor. O gece sabaha karşı askerlere yardımcı olun, zorluk çıkarmayın diye mesaj gelmiş. Ben onu görünce fıttırdım.”


Kaynak: Sözcü

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim