Öğretmen Diyarı

145 Memur Alımı için Başvurular Devam Ediyor
Adalet Bakanlığı 145 Memur Alımı için Başvurular Devam Ediyor 

 Adalet Bakanlığı'nın Mühendis, Mimar, Psikolog, Pedagog, Sosyal Çalışmacı, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, Hizmetli pozisyonları için çıktığı personel alımı ilanı için başvurular sona eriyor. Söz konusu alımlarda 145 personel istihdam edileceği daha önce belirtilmişti. 

Bu arada , Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 3 Bin 721 Sözleşmeli Personel Alım ilanı'na çıktı söz konusu alım haberi için TIKLAYINIZ 

Başvuruda Bulunacak Tüm Adaylardan Aşağıdaki Belgeler Talep Edilecek ;

a) Ek-2 başvuru formu,

b) Bitirdiği okul diploması ya da okul çıkış belgesinin aslı veya onaylı sureti, (Belgelerini şahsen teslim edeceklerin belge aslını ibraz etmeleri halinde sureti Bakanlığımızca onaylanacaktır. Belgelerini posta yolu ile teslim edeceklerin belge fotokopisi göndermeleri yeterli olup, sözlü sınava girmeye hak kazanmaları halinde sınav esnasında belge asılları ile karşılaştırılacaktır.)

c) KPSS sonuç belgesi, ç) Ek-3 Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Ek-3 Formunun 2 adet hazırlanması, daktilo veya bilgisayar ile doldurulması, bilgilerde kısaltma yapılmaması, fotoğraf yapıştırılarak imzalanması gerekmektedir. Bu form Bakanlığımızca onaylanacaktır.)


 d) Fotoğraflı özgeçmiş.

Başvuru Süreci

Başvuru İşlemleri 27 Temmuz 2016 tarihinde başlamış ve 10 Ağustos 2016 tarihine kadar süreceği bildirilmişti. Başvurular talep edilen belgeler ile birlikte Adalet Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü Merkez Teşkilat Şube Müdürlüğü Bakanlıklar / Ankara adresine şahsen ya da posta yoluyla yapılıyor. Sözlü sınava katılmaya hak kazanan adayların listesi Adalet Bakanlığı resmi internet sayfasından yayımlanacak. Konu ile ilgili tüm detayları barındıran haberimize erişim sağlamak için lütfen TIKLAYINIZ

Kaynak: 
Kamupersoneli.net | Ankara

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim