Öğretmen Diyarı

140 kişilik kadroya 4 bin 571 kişi başvurdu!

MEMURLAR - Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Namık Bostancı, 16 bölge birliğine bağlı kooperatiflerde istihdam etmek üzere 140 ziraat mühendisi alımı için açtıkları sınava 4 bin 571 kişinin başvurduğunu bildirdi.

Bostancı, yazılı açıklamasında, istihdam edilecek ziraat mühendislerinin çiftçilerin bilinçlendirilmesi ve doğru tarım için çalışacağını, modern tarım teknikleri hakkında danışmanlık hizmeti sunacağını ifade etti.

Kamu ve özel sektörde çalışan ziraat mühendislerinin de sınava müracaat ettiğini belirten Bostancı, şunları kaydetti:

"Açtığımız sınava 4 bin 571 kişinin başvurması Tarım Kredi'nin kamuoyu nezdinde güvenilir bir marka durumuna gelmesinin en önemli göstergesidir. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri, 1 milyon 100 bin ortağına ve Türk çiftçisine hizmet götürüyor. Son yıllarda devletten tek kuruş almadan 400 milyon lira bedelli yatırımlar yaptık. Bu yatırımlarımızla kırsal kesimin refah düzeyinin artmasına katkı sağlarken yeni istihdam alanları yarattık. Bu kapsamda 2006'dan itibaren bini iştiraklerimizde olmak üzere, bin 600'ü ziraat mühendisi, bin 183'ü yüksekokul mezunu, 942'si de hizmet alım yöntemiyle toplam 4 bin 725 yeni personel istihdam ettik."

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol