Öğretmen Diyarı

14 yaşındaki öğrencisini kaçıran öğretmen yine firar etti

Türkiye onu 7 Nisan 2012 yılında 14 yaşındaki öğrencisini kaçıran öğretmen olarak tanımıştı. Kendinden 20 yaş küçük olan öğrencisi A.A'Yı kaçırmak için çarşaf giyip kadın kılığına giren Fen Bilgisi öğretmeni Mesut T., dişçiye gelen öğretncisini annesinin yanından kaçırmıştı. Yapılan bütün aramalara rağmen bulunamayan küçük kızın ailesi bir televizyon programından yardım istemişti.

 

Zamanın Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 'bulun' talimatıyla birlikte jandarma öğretmen ile küçük kızın bulunduğu Kocaali'ye gece baskını düzenlemişti. Tam 115 gün sonra Kestanepınar Köyü'nde yakalanan öğretmen ile öğrencinin alıkonulmasına yardım ettiği ileri sürülen şüpheliler yargılanmış ve Mesut T. 30 yıl hapis cezası almıştı. Yaşı küçük kız ise koruma altına alınmıştı.

 

Yaşanan bu olaylar sonrasında Geyve Açık Czaevi'nde yatan Muest T. geçen yıl çıkan Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında tahlie edildi. Ancak dosyası Temyiz için Yargıtay'da bulunan Mesut T.'ye başkentten acı haber geldi. Dosyasındaki bazı suçlardan dolayı Yargıtay Mesut T.'nin bir kez daha cezaevine girmesine hükmetti. Bu gelişme ile baeraber Mesut T. firar etti.

 

Yapıla nbütün tebligatlar ve aramalara rağmen bulunamayan eski öğretmen Muest T., sırra kadem bastı. Bu arada Mesut T.'nin kaçmadan önce 18 yaşına basan eski öğrencisi A.A ile evlendiği ve eski öğrencisi iken eşi olan A.T'yi de yanına aldığı öğrenildi. Eski öğretmeni ile evlendikten sonra eşiyle birlikte gittiği ileri sürülen At.'nin dedesi İ.K ise gazetemize konuştu ve 'Torunumun bulunmasını istiyorum' dedi.

 

7 Nisan 2012 günü öğrencisini kaçıran Fen Bilgisi öğretmeni Mesut T. zamanın Başbakanı Erdoğan'ın 'Bulun' talimatıyla birlikte 115 gün sonra Kocaali Kestanepınar Köyü'ne düzenlenen seri operasyonlarla ele geçirilmişti.

Hüseyin Cumalı/Sakaryalk Gazetesi

 

Öğretmen Mesut T. film gibi

operasyonla böyle yakalanmıştı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim