Öğretmen Diyarı

14 Şubat’ta En Romantik Şehirler..

Sevginizi göstermek için yılın sadece bir günü özel değildir elbette ancak rutinleşen hayatımızda, ev - iş - okul koşuşturması arasında Sevgililer Günü küçük bir kaçamak, tatlı bir heyecan demek. Özellikle bu sene cuma gününe denk gelen 14 Şubat, seyahat etmek için bahane arayan romantik çiftlere harika bir fırsat sunuyor. İşte 14 Şubat’ta gidebileceğiniz romantik şehirler...

Prag Her ne kadar soğuk ve gri bir şehir gibi görünse de, tarihe Hitler’in bile bombalamaya kıyamadığı şehir olarak geçti Prag... Tarihi binaları, köprüleri, sanatla iç içe olan galeri ve müzeleriyle bu şehir, puslu havasının arkasında romantik ve duygulu bir karakter barındırıyor. Old Town Meydanı’nı, Kafka Müzesi’ni, Charles Köprüsü’nü dolaşın, kafelerde sıcak çikolatanızı veya biranızı yudumlayın ve Prag’ın keyfini çıkarın.

Monte Carlo Güneşin sizi hiçbir zaman bırkamadığı şehirler, kış aylarını sevmeyen yaz sevdalıları için ideal oluyor. Fransa’nın güney sahili, Fransız Riviera’sının zengin şehri Monte Carlo, uzun sahili, sıcacık güneşi ve casinolarıyla gerçekten gösterişli. Birbirinden güzel müzeler ve mağazalarla çevrili olan şehirdeki restoran ve kafe seçenekleri ise inanılmaz. Sanırım Sevgililer Günü’nü güneşin altında, zengin bir şehir atmosferiyle geçirmek gibisi yok!

Venedik İtalya'nın görkemli tarihi binaları, su kanalları ve dar sokaklarıyla tanınan ünlü bir Avrupa kenti Venedik, içinde masalsı bir hava barındırıyor. Denizin ortasından yükselen bu güzel şehrin aurası tam 600 yıldır görünümünü korumaya devam ediyor. 16. ve 17. yüzyıl yaşantılarının görkemini yansıtan tarihi sarayları, daracık kanallarıyla kahkahalarla gülen bir insan kadar renkli ve heyecan uyandırıcı olan Venedik, yılın her dönemi romantik olsa da Sevgililer Günü’nde ayrı bir anlam kazanıyor.

Napoli İtalyan rahatlığını ve tarihini yansıtan Napoli’de yaşam, evlerden ziyade sokaklarda geçiyor gibi. M.Ö. 750 yılında kurulan şehir, tarihi yapıtları ve kalıntılarıyla geçmişten günümüze ışık tutuyor. Hem eğlenceli hem de romantik bir Sevgililer Günü hayal edenler için Napoli ideal.

 

Paris Bir duygunun şehri olabilir mi diye sorgulamayı bırakalı uzun zaman oldu... Aşkla bütünleştiğini kanıtlayan Paris, modadan sanata, tasarımdan eğlenceye kadar tüm incelikleri içinde barındırıyor. Romantizmi her köşe başında hissedeceiğiniz Paris’e Eiffel Kulesi’nden bakın, Louvre Müzesi’ndeki eşsiz eserleri gözlemleyin ve bu şehrin tadını çıkarın.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol