Öğretmen Diyarı

14 ile kuvvetli yağış uyarısı!..

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan son değerlendirmelere göre: Ege, İç Anadolu, Doğu Karadeniz, Isparta, Burdur, Tokat, Çorum, Ardahan ile Antalya ve Mersin'in iç kesimleri, Erzurum ve Kars'ın kuzey ilçelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Ege bölgesi, Isparta, Burdur, Konya, Karaman ve Niğde çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

 

RÜZGAR: Genellikle kuzey yönlerden, güneydoğu kesimlerde güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette Marmara ile yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

 

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR 

 

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Ege bölgesi, Isparta, Burdur, Konya, Karaman ve Niğde çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, dolu vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir.

 

BÖLGELERİMİZDE HAVA

 

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

 

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

AKDENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Isparta ve Burdur ile Antalya ve Mersin'in iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Isparta ve Burdur çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

İÇ ANADOLU: Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Konya, Karaman ve Niğde çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

 

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

 

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Trabzon, Rize, Tokat ve Çorum çevrelerinin kısa süreli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan çevreleri ile Erzurum ve Kars'ın kuzey kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

 

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

gazetevatan.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim