Öğretmen Diyarı

13 yaşındaki Caner yaşam savaşını kaybetti

ÇANAKKALE'nin Gelibolu İlçesi'nde, ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Caner Sabırlıoğlu, beyin tümörüne karşı verdiği yaşam savaşını kaybetti. Ölümü büyük üzüntü yaratan Caner, arkadaşlarının da katıldığı cenaze töreniyle gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Arzu ve Hüseyin Sabırlıoğlu çiftinin üç çocuğunun en küçüğü, 100'üncü Yıl Gelibolu Barış Ortaokulu 8'inci sınıf öğrencisi Caner Sabırlıoğlu'na, baş ağrısı şikayetiyle gittiği hastanede iki yıl önce, beyin tümörü teşhisi konuldu. Tedavisi başlayan, son beş aydır ise Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde yatan Caner Sabırlıoğlu dün yaşamını yitirdi. Küçük çocuğun tekrar sağlığına kavuşmasını bekleyen ailesi, yakınları ve öğretmenleri ölümü üzerine yasa boğuldu.


Caner Sabırlıoğlu için bugün Gazi Süleyman Paşa Camii'nde yapılan cenaze törenine ailesi, arkadaşları, öğretmenleri ve okul müdürünün yanı sıra Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Atik Ekin, belediye meclis üyeleri, Gelibolu Belediyesi eski Başkanı Cihat Bingöl de katıldı. Sınıf ve okul arkadaşları, Caner Sabırlıoğlu'nun fotoğraflarını yakalarına taktı.


Öğle namazının ardından kılınan cenaze namazından sonra Caner Sabırlıoğlu'nun cenazesi Alaeddin Kalfa Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

Doğan Haber Ajansı
 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim