Öğretmen Diyarı

12 ilde daha eğitime kar engeli

Akseki'de okullar bir gün tatil edildi

 

Antalya'nın Akseki ilçesinde elverişsiz hava şartları nedeniyle eğitime ara verildi.


Akseki Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, ilçe merkezi ile bağlı mahallelerde gece başlayan yoğun kar yağışı, fırtına ve tipi nedeniyle ilk ve orta dereceli okullar bugün tatil edildi.

 

Bitlis'te eğitime kar engeli

 

Bitlis merkez ve bağlı köylerdeki tüm okullarda, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

 

Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle il merkezi ve bağlı köylerde okullara bugün ara verildiği belirtildi.

 

Öğrencilerin herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaması amacıyla eğitime ara verildiği vurgulanan açıklamada, ilçelerde okulların tatil edilmesi kararının kaymakamlıklar tarafından alınacağı ifade edildi.


Giresun'da eğitime kar engeli

 

Giresun'da, kar yağışı dolayısıyla bazı ilçelerdeki köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için eğitime bugün ara verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Necati Akkurt, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yağlıdere ve Bulancak ilçelerinde köy okulları ile taşımalı eğitim kapsamındaki öğrenciler için bugün eğitime ara verilmesini kararlaştırdıklarını kaydetti.

 

Kastamonu'da eğitime kar engeli


Kastamonu'da, kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerdeki okullara bugün ara verildi.

 

Alınan bilgiye göre, kar yağışının etkili olduğu ilçelerden Çatalzeytin ve İnebolu'daki tüm okullar ile Abana ve Doğanyurt'ta taşımalı sistem kapsamındaki okullarda bugün eğitim yapılamayacak.

 

Bozkurt ilçesinde ise taşımalı sistem kapsamındaki okullara 3 gün ara verilmesi kararlaştırıldı.

 

Kayseri' de okullara kar tatili

 

KAYSERİ'DE yoğun kar yağışı sürürken, meteoroloji verilerine göre yağışın yarın da devam edeceği bilgisi üzerine ilk ve orta dereceli okullar bugün öğleden itibaren 1.5 gün tatil edildi. Vali Orhan Düzgün başkanlığında toplanan İl Sağlık Kurulu, kar yağışı nedeniyle kar kalınlığı ve yolların durumunu gözönüne alarak, il genelinde ilk ve orta dereceli okulların bugün öğleden sonra yarım gün, yarın ise tam gün olmak üzere 1.5 gün tatil olmasını kararlaştırdı.

 

Konya'da kar yağışı nedeniyle 9 ilçede eğitime ara verildi.


Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, yoğun kış şartları nedeniyle Beyşehir, Derebucak, Bozkır, Karapınar, Emirgazi, Hadim, Taşkent, Ereğli, Yalıhüyük ilçelerindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

 

Kamuda çalışan engelliler, hamileler ve malul gazilerin de bir gün idari izinli sayılacağı aktarılan açıklamada, hava koşullarındaki gelişmelere göre alınan yeni kararların valiliğin internet sayfasından kamuoyuna duyurulacağı ifade edildi.

 

Daha önce, Konya'nın Ilgın ilçesinde olumsuz hava koşulları nedeniyle çarşamba ve perşembe günleri, Akşehir, Yunak, Kadınhanı, Akören, Ahırlı, Doğanhisar, Derbent, Tuzlukçu ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime 18 Şubat Çarşamba günü ara verildiği bildirilmişti.

 

Kocaeli'nde eğitime kar engeli


- Kocaeli'nde kar yağışı nedeniyle il genelinde okullara bugün ara verildiği belirtildi.


Kocaeli Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışıyla düşük sıcaklıkların araç trafiğinde ve yaya ulaşımında yol açacağı olumsuzluğa ve mağduriyete yer vermemek amacıyla tüm ilçelerdeki anaokulları, ilk, orta ve liseler ile rehabilitasyon merkezlerinde, eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği ifade edildi.

 

Açıklamada, kamuda çalışan engelliler ve hamilelerin de bir gün idari izinli sayılacağı kaydedildi.

Mersin'in Gülnar ilçesinde eğitime kar engeli


Gülnar ilçesinde, kar yağışı nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

 

Kaymakam İsmail Pendik, yazılı açıklamasında, ilçedeki kar kalınlığının 20 santimetreyi bulduğunu belirtti.

 

Pendik, "İlçe merkezinde gece başlayan kar yağışı halen devam ediyor. Okullarımız idari izinle tatil edildi" ifadelerini kullandı.

 

Nevşehir'de eğitime kar engeli

 

- Nevşehir'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

 

Valilikten yapılan açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bugün ara verildiği belirtildi.

 

Açıklamada, bugün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı ifade edildi.

 

Niğde'de eğitimi kar engeli

 

Niğde'de yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime bugün ara verildiği bildirildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, merkez ile bağlı köy ve beldelerin yanı sıra tüm ilçelerde, olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildiği belirtildi.

 

Ordu'da eğitime kar engeli


Ordu'da kar yağışı nedeniyle bazı ilçelerde eğitime bugün ara verildi.

 

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat Türkkan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce Çamaş, Gürgentepe, Kabadüz ve Korgan ilçelerinin tamamı, Ünye ilçesinde ise Pelitliyatak Mahallesi'ndeki Pelitliyatak Ortaokulu, Çalca ve Yeşilyurt İlkokulu, Yenikent Mahallesi'ndeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verileceğini duyurduklarını hatırlattı.

 

Kent genelinde devam eden kar yağışı sebebiyle eğitime ara verilen ilçe ve mahalle sayılarının artırıldığını belirten Türkkan, "Gölköy, İkizce, Fatsa ve Çaybaşı ilçelerinde taşımalı okullar ve mahalleler, Perşembe ilçesinde taşımalı okullar, Kumru, Kabataş, Aybastı Ulubey ilçelerinin genelinde eğitime bugün ara verilmiştir" dedi.

 

Sakarya'da eğitime kar engeli

 

Sakarya'nın bazı ilçelerinde kar yağışı dolayısıyla eğitime ara verildi.

 

Alınan bilgiye göre, İlçe Hıfzısıhha Kurulu kararlarıyla, Adapazarı, Akyazı, Erenler, Hendek, Karapürçek, Arifiye, Karasu, Serdivan, Söğütlü ve Sapanca'da okullar bugün tatil edildi.

 

Ferizli, Pamukova ve Kocaali ilçelerinde taşımalı eğitim yapılan okullar ile Geyve ilçesindeki köy okullarında da eğitime ara verildiği öğrenildi.

\"Memurlar.Net\"

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim