Öğretmen Diyarı

11 darbeci askeri komandolar arıyor
Kaynak: DHA

Aldıkları ihbar üzerine zırhlı araçla bölgeye giden komando timleri, harita üzerinde yapılan plan doğrultusunda belirlenen alanlara dağıldı. Komandolar çalı, zeytinlik ve ormanla kaplı arazide operasyon yaptı. Yaklaşık 1.5 saat sürene operasyonda, timler her olasılığı değerlendirdi, saklanabilecekleri her noktaya baktı.


MARKETTEN TAVUK ALMIŞLAR
11 darbeci askeri komandolar arıyor
Bölgede yoğun olarak yılan bulunması nedeniyle operasyona başlanmadan önce timler, dikkatli olmaları konusunda uyarıldı.

Ayrıca firari darbeci askerlerin, marketten tavuk aldıklarına yönelik duyum alındığı da öğrenildi. Bu nedenle timler, köylülerden özellikle tavuk kemiği gibi artıklar ya da ateş yakılmış alan gördükleri an haber vermelerini istedi. Bölgede tarlaları bulunan köylülerin, daha önceden getirdiği bidonlar içerisindeki sular da yine askerlerce, darbeci firariler kullanamasın diye döküldü. Büyük bölümü ot ve makilerle kaplı olan arazide, komando timlerin gece boyunca araştırmalarını sürdürecekleri açıklandı.

11 darbeci askeri komandolar arıyor
ÇOK SAYIDA İHBAR BOŞ ÇIKTI

Bu arada darbeci askerlerini yakalanması için sürdürülen operasyon sırasında vatandaşların şüphelendikleri çok sayıda durumu da ekiplere ihbar ettikleri öğrenildi. Gelen her ihbarı değerlendiren ekiplerin, yaptıkları operasyonların birisinde şüphelenilen kişinin inşaat işçisi, diğerinin de elektrik ustası olduğu saptandı.


MISIR TARLASINDA FİRARİ ALARMI

Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kaldığı otele saldırdıktan sonra kaçan 11 askerin yakalanması için operasyonlar sürerken, Gökçe Köyü yakınlarında gelen bir ihbar, komando birliklerini alarma geçirdi. Mısır tarlası içerisinde bir kişinin görüldüğü ihbarı üzerine bölgeye jandarma komando birliği sevk edildi.

11 darbeci askeri komandolar arıyor

Komandolar, Gökçe Köyü ile Azmak arasındaki mısır tarlasına girip, tek sıra halinde yan yana dizilerek arama yaptı. Komandolar, bir insan boyu kadar olan mısırların arasında güçlükle ilerledi. Jandarma komandolar, mandalina ve nara bahçelerinde de arama tarama faaliyeti yürüttü, dere kenarlarını kontrol etti. Ancak herhangi bir sonuç alınamadı. 

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim