Öğretmen Diyarı

	 10,5 Milyon Emeklinin Beklediği Haber

Emeklilere promosyon için özel bankalarla da pazarlık yapıldı. Fakat henüz anlaşma sağlanamadı. Emeklilerin promosyonlarıyla ilgili tüm detaylar sgkrehberi.com'da.

Yaklaşık 10.5 milyon emekliye promosyon için gözler Çalışma Bakanlığı'nda... Bakanlık, promosyon için bankalarla görüşmelerini sürdürüyor. Bakanlık özel bankalarla da masaya oturdu. Ancak henüz mutabakat sağlanamadı. 

BAKAN FARUK ÇELİK AÇIKLADI

 

 

Konuyla ilgili bir soru önergesini yanıtlayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik,emeklilere banka promosyonu ödenmesi için, kamu bankalarının yetkilileri ve özel bankaların genel yetkilileri ile toplantılar yapıldığını belirtti. Konuya çözüm arandığını ancak mutabakat sağlanamadığını kaydeden Bakan Çelik, "Bazı özel bankaların emekliliklerin gelir aylıklarını bankalarından almaları taahhüdü karşılığında promosyon ödemesi yapılmasına ilişkin kampanyaları bulunmaktadır" diye konuştu. Çelik, çalışan emeklilerden alınan Sosyal Güvenlik Destek Primi'nin kaldırılıp kaldırılmayacağına ilişkin de, "Sosyal Güvenlik Destek Primi uygulaması devam etmektedir" dedi.

 

sgkrehberi.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol