Öğretmen Diyarı

1 Kasım oyumu nerede kullanacağım | Seçmen sorgulama 2015


1 Kasım'da erken seçim olması nedeniyle vatandaşları aklına oyumu nerede kullanacağım sorusu takıldı. Seçmen kaydı bulunmayanlar 10 Eylül 2015 Perşembe günü saat 17.00'ye kadar kayıt olmak veya bilgilerini güncellemek için yurt içinde nüfus müdürlüklerine, yurt dışında temsilciliklere müracaat edebilecek. Yurt içinde yaşayan seçmenler askı süresi içinde başvurularını, herhangi bir nüfus müdürlüğüne de yapabilecek. Peki, Yüksek Seçim Kurulu'nda yer alan seçmen sorgulama sayfasından oyunuzu nerede kullanabileceğinizi nasıl öğrenirsiniz? İşte cevabı... 

Oy kullanacağınız yeri öğrenmek için web sitesinde istenen “Nüfusa kayıtlı olduğu il", “TC Kimlik Numarası", “Nüfusa Kayıtlı Olduğu Sıra No" ve sayfada güvenlik önlemi olarak gösterilen 7 haneli resim doğrulama kodunu girmek yeterli olacak.

 Ayrıca YSK (secmen.ysk.gov.tr) artık Çağrı Merkezi ile de seçmene sandıkla ilgili merak ettiği tüm konularda yardım edecek.

 İşte yurt içinde ve yurt dışında yaşayan seçmenlere yönelik olarak oluşturulan 7 gün 24 saat hizmet veren çağrı merkezi numarası: “444 99 75"

YSK SEÇİM SANDIĞI SORGULAMA (NEREDE OY KULLANACAĞIM)

YSK SEÇİM SANDIĞI SORGULAMA (YURTDIŞI)


Kaynak: Hürriyet 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim