Öğretmen Diyarı

Youtube neden kapatıldı! Youtube\'a nasıl girebilirsiniz ?

 

Twitter kapandı şimdi sırada Youtube var dedik ve O da oldu.Türkiye twitter yasağını konuşurken, Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da erişim yasağı getirildi.

 

 Türkiye twitter yasağını konuşurken, Suriye ilgili tapelerin sızmasının ardından video paylaşım sitesi Youtube hakkında da erişim yasağı getirildi.

 

Alınan karar az önce 3G internet erişimi sağlayan GSM operatörleri ile internet erişim hizmeti veren TTNET ve Superonline gibi ISP şirketlerine tebliğ edildi.

 

Yasaklama kararı, gün içinde operatörler ve şirketler tarafından aşama aşama uygulamaya konacak.

 

İşte YouTube'a girmenin yolları!

 

Vekil sunucularla yasaklı sitelere giriş Proxy siteleri yani vekil sunucular yardımıyla yasaklı sitelere giriş çoğu zaman mümkün. Bunun için Google'da Free Proxy Sites yazmak ya da alanında en bilinen sitelerden olan hidemyass.com'a girerek de bu sitelere erişebilirsiniz.

Ancak proxy sitelerini seçerken dikkatli davranmakta fayda var. Google aramalarında çıkan bazı proxy siteleri zararlı kaynadığından yasaklı sitelere gireyim derken virüslerle uğraşmayın.

Açılımı Sanal Özel Ağ olan VPN de yasaklı sitelere girmek için bir başka formül. Bu yöntem ise proxy sitelere göre daha güvenilir sayılabilir. VPN ile yurtdışındaki bir bilgisayara bağlanarak yasaklı sitelere girebiliyorsunuz.

 

YOUTUBE NEDİR? 

 

Bir video biriktirme web sitesi olan YouTube 3 eski PayPal çalışanı tarafından 15 Ekim 2005 ’te kurulmuştur. 2006 yılında 1,65 milyar dolara Google, siteyi satın almıştır. Google bu satın almayla tarihindeki en pahalı satın alımını gerçekleştirdi.

 

Sitenin satılmasıyla elde edilen gelir YouTube  çalışanları arasında paylaşılmıştır. YouTube platformunda kullanıcılar bulunan  video klipleri izleyebilmekte ayrıca istenildiğinde kendi video klibini YouTube’a ekleyebilmektedir.

 

KADINHABERLERİ.COM

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim