Öğretmen Diyarı

Yoksul ailelere ücretsiz internet dönemi başlıyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu "Önümüzdeki hafta yoksul ailelere bedava internet vermeye başlayacağız" dedi.
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu, basına kapalı olarak gerçekleştirilen İl Koordinasyon Kurulu toplantısına katıldı.Toplantı öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Ramazanoğlu, şunları söyledi:

"ÇOCUKLAR BAŞKA MEKANLARA GİTMEK ZORUNDA KALIYOR"
“Ellerinde tableti olan çocuklarımız evinde internet paketi olmadığı için evlerinden çıkıp başka mekanlara gitmek zorunda kalıyorlar. Ruhsatlı internet kafeleri dışarıda tutarak söylüyorum. Ama birçok yerde çocuklar internete girmek amacıyla gidiyorlar ancak orada birçok tehlike ve tehditlerle karşı karşıya kalıyorlar.

"YOKSUL AİLELERE BEDAVA İNTERNET VERMEYE BAŞLAYACAĞIZ"
Bizim ailelere ulaştıracağımız ücretsiz internet paketleri hükümetimizin ilk icraatlarından biri olacak. Bakanlık olarak hazırlıklarımızı tamamladık. Diğer bakanlıklarla da görüşüp başlatacağız. Yoksul aileleri de tespit ettik. Bu çalışma Türkiye’nin önünde devrim olan bir çalışma olacak. Önümüzdeki hafta yoksul ailelere bedava internet vermeye başlayacağız”

 

Kaynak: www.turkiyeegitim.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim