Öğretmen Diyarı

Yanlışlıkla gönderilen mesajlar silinebilir mi?


Yanlışlıkla gönderilen mesajların karşı taraftan da silinmesini sağlayan uygulama geliştirildi. Gönderip sonra silmek istediğiniz mesajları bu uygulama ile silebilirsiniz.


Birçok insan yanlış kişiye mesaj göndermiştir ya da doğru kişiye istemediği bir şeyler yazmıştır. Gönderdiği mesajı geri almak isteyenler için bir uygulama geliştirildi. Bu uygulama sayesinde mesaj hem sizden hem de gönderdiğiniz kişinin telefonundan siliniyor.


ABD’li Strings firması “İstediğiniz şeyi, istediğinizle paylaşın, istediğiniz anda sözünüzü geri alın” sloganını taşıyan “anlık mesajlaşma” uygulaması geliştirdi.


Yanlislikla gonderilen 250115 Strings’in Genel Müdürü Edward Balasanyan, geliştirdikleri ücretsiz uygulamanın gönderilmiş mesaj, fotoğraf ve videoları sadece kendi telefonunuzdan değil, gönderdiğiniz kişinin telefonundan da sildiğini söylüyor. Uygulama, izniniz olmadan karşı tarafın mesajı indirmesini, paylaşmasını, hatta ekrandan görüntü almasını bile engelliyor. Ancak bunun için mesajı gönderdiğiniz kişininde bu uygulamayı kullanması gerekiyor. Yani anlık mesajlaşmayı bu uygulama üzerinden yapmalısınız.


Balasanyan “Örneğin ben bir sohbet grubu oluşturur ve birkaç kişi eklersem, gruptakiler bu sohbeti görebilir ama kimse benim iznim olmadan başkalarını dahil edemez ve içerik kopyalayamaz” diyor. Balasanyan “Burada olan, burada kalır” ilkesini benimsediklerini belirtiyor.


Strings uygulaması, içeriği açısından bir ilk değil. Ancak 2014′ün son günü çıkarılan bu uygulama, popüleritesini oldukça artırmış durumda. Balasanyan, başlangıçta 1000 kullanıcısı olan uygulamanın, o zamandan bu yana 40 bin kişi tarafından indirildiğini söylüyor. Bu gibi uygulamalar artarsa yanlışlıkla gönderilen mesajlar tarihe karışacak gibi görünüyor.

 

yumurtaliekmek.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Eğitim ve Ögretim Eğitim ve Ögretim